Homme alustab Noblessneris asuvas Kai kunstikeskuses igateisipäevane kinosari “Sõprus Kai peal” koostöös kino Sõprusega. Oktoobrikuus tulevad näitamisele väärtfilmid “Ruut” ja “Parasiit”.

Kinoõhtud leiavad aset vastavatud Kai kunstikeskuse mereäärses kinosaalis, mis mahutab kuni 100 külalist. Kinosarja programm koostatakse Kai ja Sõpruse programmijuhtide poolt, tuues vaatajate ette nii viimaste aastate silmapaistvamaid linateoseid kui ka Eestis veel seni näitamata filme.

Kinosarja “Sõprus Kai peal” avab 8. oktoobril kell 19 Rootsi film “Ruut”, mis võitis 2017. aastal Cannes’i Filmifestivalil Kuldse Palmioksa ning oli Rootsi kandidaat võõrkeelse filmi Oscari nominendiks. Teise filmina linastub Kais oktoobrikuus tänavu samuti Kuldse Palmioksa võitnud Korea film “Parasiit”. Filme näidatakse eesti ja venekeelsete subtiitritega, kuid toimuvad ka ingliskeelsed eriseansid. Kai kinopilet maksab 5€/3€.

Kai kunstikeskus on Noblessneri uus mereäärne kultuurisüda, mis põimib piirkonna ajaloo ja ajastuhõngulise arhitektuuri kaasaegse kunsti- ja kultuurimaailmaga. Endise allveelaevatehase 100-aastases tööstushoones ootavad külastajaid näitused, kunsti- ja väärtfilmikino, oktoobris avanevad neli toidukohta, kultuurivaldkonna eestvedajate ühiskontor ning rahvusvaheline residentuuriprogramm.

Kai kunstikeskuse tööd korraldab MTÜ Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.

Kai asub Noblessneri sadamalinnakus aadressil Peetri 12 ja on avatud T-P kell 12-21. “Sõprus Kai peal” kinoseansid toimuvad igal teisipäeval kell 19:00.

Rohkem infot:
Eeva Lillemägi
eeva@kai.center

Fotod: Aron Urb

Toetajad: ABC Motors, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Euroopa Regionaalarengu Fond, Põhjala pruulikoda, Viru Keskus.