25. augustil toimub Tallinnas, Balti Jaama Depoo aladel esmakordselt erinevaid subkultuure kokkutoov ja põrandaalust muusikat tutvustav DIY-hõnguline Kõva Karneval. Ürituse eesmärk on tekitada Londoni või Rio karnevali energia. Kuid täpsemalt:

24-tunnine Karneval algab hommikul kell 10, kus tasuta päevaprogrammi sisustavad live-muusika ja DJ-lavad, tantsulava, skatepark, lühifilmide kino, vintage-, mööbli- ja disainiturg, erinevad töötoad ja installatsioonid, baarid ja toitlustusalad. Öisel ajal, alates kell 22, jätkub karneval piletiga. Seda endiselt mitmes erinevas Depoo alal asuvas lokaalis, pakkudes külastajatele non-stop tantsumaratoni võimalust, värvikaid artiste ja žanrilist vaheldusrikkust. On suur väljakutse koondada ühte üritusse niivõrd palju nüansse. Sellegi poolest usume, et tegemist on ainulaadse ja ägeda ettevõtmisega. Ootame üritust suure huviga, et panna augustile väärikas punkt.

Keda minna kuulama? Heitsime pilgu Kõva Karnevali kirevale programmile. Soovitused on jagatud lavade kaupa. Kohtab juba ammuseid tuttavaid ning Häppeningist läbi käinud nimesid, kuid ka meie jaoks täiesti uusi ja vähemtuntuid leide. Tutvu valikutega:

LIVE LAVA
aka Õhtuväljak. Live-etteasted seinast-seina artistidelt.

HASH
12:00
Julge ja seksapiilne artist, kes liidab tantsu ning laulu lavastuslikuks tervikuks, pakkudes kuulajatele energialaengut. Segab 00ndate rnb’d, spoken word’i ja enne-millenniumi aegset popilikku Madonna vaibi.

Klātbūtne
13:45
Džässi taustaga Läti muusik Klātbūtne ehk Jānis Ruņģis esitab improvisatsiooni teel sündinud helide kokteili, muusikalist kulgu on juhtimas kitarr. Kohtuvad džäss, indie ja psühhedeelne rokk. Kulmineeruv, huvitav ja omanäoline.

Holy Motors
15:00
Segu Eesti spaghetti-western‘st, indie‘st ja dream pop’ist. Lauljatari Ellian Tulve viirastuslik vokaal viib täiesti teise, isoleeritud maailma.

S4U
20:00
Tere tulemast tagasi! Londoni duo S4U inspireerub vintage tänavastiilist ja rnb diivadest. Toob kuulajateni suitsuseid ja kummituslikke helistruktuure, mida on omakorda kaunistamas vaba hiphopilik küllus ning kaasaegne popilik kaasahaaravus.

OOTEPAVILJON
Märksõnadeks on pidu, house ja techno.

Kevin Park
22:00-23:45
Kevin Park on tuntud pigem hingelisema, kuid siiski tantsulise elektroonilise muusika serveerimises. Elektroonilise muusikamaailma värvikas poeg juhib R2’s saadet “Kaabel”. Kindlasti mõnus set alustamaks pikka muusikaööd.

Marek Poel
23:45-01:30
Kõige paremas mõttes keldri-hausi peo Jäck! resident ja tänaseks uksed sulgenud suitsuse ööklubi Lekker üks asutajatest, Marek on päris pika staažiga DJ ning programmijuht. Poel on ennast igati ära õigustanud, tuues kuulajateni sügava hausi süngeid ja kaasahaaravaid biite.

SVETA
Märksõnadeks on block-party, troopika, vikerkaared.

Luurel Varas
23:30-01:00
Eksperimentaalset hip-hop’i ja selle piirimail hõljuvat biiti kassetigurmaani maitse järgi kuuleb Kõva Karnevali koduseinte vahel, Sveta Baaris. Chill uuekoolikas vaib.

Aisha Zoe
01:00-03:00
Otse Londoni underground muusikasügavustest tuuakse Eesti kuulajale kohale melomaan ning vokalist Aisha Zoe, kes selekteerib oma lemmikmuusikat. Kindlasi kuuleb midagi eksklusiivset.

CAR PARK
aka Balti Jaama Turu maa-alune parkla. Öise programmi reivikeskus.

Mava & Nebukat
22:00-00:00
Minimalistlikku techno‘t ja kohati isegi spirituaalset-eksperimentaal-elektroonikat harrastavad kodumaa poisid lennutavad oma set’idega kuulajad kindlasti kosmosesse. Hing ja keha soojaks pikaks reivi-reisiks.

DJ Normal 4 
00:00-02:00
Normal 4 produktsiooni ja set’ide hõng on ühe jalaga 1992. aasta mesimagusa suve põllureividel ja teisega kodulinna Düsseldorfi range ja nurgelise industriaal-maastiku keskel.

Kitchen Brothers
04:00-05:00
Laiv-etteaste siidise ja päikeselise jungle’i rütmides voolava duo poolt. Ehe, nostalgitsev ja mitte liiga lihvitud  vanakooli saund. Duo oli suureks üllatuseks ja leiuks. Väga äge, et sellist saundi veel keegi Eestis tänasel päeval viljeleb.

Näljane Põder
ehk Karnevali kõige veidram ja ekstreemsem lava.

Sociasylum
23:00
Kohalik hardcore pungi ja grindcore’i piirimail seiklev kollektiiv, kelle hiljuti ilmunud kauamängiv “Crossroads” on skeene austajate seas palju kõlapinda ning positiivset tagasisidet pälvinud. Kreisi laivi-elamus, kindla peale.

Foto: SADU

Nagu öeldud, päevane osa on külalistele tasuta ja vanusepiiranguta. Öine osa on piletiga ja range vanusepiiranguga 18+, alates 22:00. Rohkem leiate ürituse Fabecebooki lehelt, siit: https://goo.gl/Sc6XvL 

Ajakava leiate siit: https://kovafestival.com/timetables/

Limiteeritud Super Varajase Linnu pilet 15€
Varajase Linnu Pilet (kuni 24.08) 20 €
Vihase Linnu Pilet kohapeal 25 €

Eelmüügi piletid on saadaval Ticketerist:  www.ticketer.ee/kova-karneval-2018

Meeldejäävaid elamusi!