Kevadtuuled on täies hoos ning oleme otsapidi mai algusesse uhutud. Natuke soiku jäänud rubriik “Kuhu minna” teeb comebacki. Võtsime vaatluse alla maikuus toimuvad muusikaüritused ning selekteerimise oma lemmikud.

Teie ees kuu jagu filtreeritud meelelahutusprogrammi:

1. Soul Funk Disco Eesti – 4. mai
Viis aastat Facebookis tegutsenud soul’i, funk’i ja disko muusikažanrilete pühendatud grupp kolib õhtuks virtuaalmaailmast Erinevate Tubade Klubisse. Üritus toob kokku grupis tegutsevad inimesed ning ka teised huvilised. Muusikat serveerivad kahes ruumis oma ala vägevamad: Heidy Purga (Must Mesi), Rhythm Doctor (MOJO Estonia), Üllar Siir (Öömaja), Madis Nestor (Biit Me Record Store), Sander Mölder (TIKS), Peeter Ehala (TIKS), Roma Pi (Estonian Funk Embassy), Kersten Kõrge (Monopol Entertainment OÜ), Martin Jõela (Frotee), Kaarel Valter (Monopol Entertainment OÜ) ning paljud teised. Lihtsalt hullumeelne kava. Tundub nagu ees on ootamas 6-tunnine tantsumaraton.
Uksed avatakse kell 23:00. Pileti hind 8/10€. Osta saab siit: https://www.ticketer.ee/soul-funk-disco-eesti-pidu/

2. Viimane Pidu! Sinilind Lendab Pesast Välja – 5. mai
Meid on tabanud kurb uudis – Müürivahe tänaval asuv kvaliteet-klubi ja kohvik Sinilind on sunnitud sulgema oma uksed. Loodame, et siiski ajutiselt ning varsti võime end leida nende uutes ruumides. Viimase peo lineup on äge: Merimell, JaanJaago, Eisi, Aleksander Krjukov, Sürr, Inga Vatsk-Laasner, Leslie Da Bass, Firejosé, Kalev Rundu, Tarrvi Laamann, Emil Gens, Kevin Park, Andres Alev ning list täieneb veelgi. Muusikat mängitakse mõlemas ruumis.
Uksed avatakse kell 22:00. Pileti hind 5€.

“O Tempora, o mores. On aeg. Tule, ütle head aega, sest iga lõpp on millegi algus ning mälestused on toredad! Tantsida ja laulda saab ka muidugi.”
– Sinilind  

3. Ilus Hetk – 11.mai
Alternatiiv puhkusereisile – Ilus Hetk võtab koha sisse uhiuues klubis Laev. Kõlab justkui mõnus kruiisireis! Helged helid, puhkuserütmid, paus olmemurest ja jahutus rutiinist. Girti Suun ja Liisi Voolaid serveerivad parimaid palu soul’ist hip-hop’ini ja tagasi.
Uksed avatakse kell 23:00. Pilet 5/7€.

4. Suhkrumolli 3. sünnipäev – 12. mai
Vanalinnas asuv klubi/baar Suhkrumoll saab aasta vanemaks. Selleks puhuks on kokku kutsutud posu räppareid ja afroameerika rütmide DJ’d. Üles astuvad andekad riimiseadjad ja vanameistrid Maxtract, Tommyboy, Stupid F & Hash ja J.O.C. Muusikat selekteerivad Must Mesi resident Heidy Purga, Bashment King Tarrvi Laamann, Paul Oja jt.
Uksed avatakse kell 22:00. Pilet 5€.

5. Labürint x HALL – 18. ja 19. mai
Kahel päeval toimuv elektroonilise muusika (mini)festival paneb kokku eiilmelised üritustesarjad ja võõrustab asjaarmastavat publikut. Üritused toimuvad Noblessneri sadamalinnakus asuvad ööklubis Hall, mis mõne aja eest oma uksed taasavas.
Festivali kava esimesel päeval:
Lava HALL – Haigla Pidu
Puldis Kristopher Luigend, Jan Tomson, Ats Luik

Lava LOUNGE – MÜRA (dnb, techno)
Puldis Majestim, Hide Me, Capella, Kurm

Lava MESILA – FINE art Expo (techouse, techno)
Puldis Micaela Saraceno, Optimus Fine, Dj Bānger, Kipper

Festivali kava teisel päeval:
Lava HALL – Tallinn Infected (techno)
Puldis Fok Yee, Narella, Veiko Kikas
VJ Teng

Lava LOUNGE – Chillout (triphop, downtempo)
Info tulekul

Lava MESILA – BÄM (house, garage, ballroom, r&b)
Info tulekul

Uksed avatakse mõlemal päeval kell 23:00. Ühe päeva pilet 10€, kahe päeva pilet 15€.

6. Eggbeater. J. Albert live – 25. mai
Telliskivi pärl Sveta Baar võõrustab J. Albert’i, aka Jiovanni Nadal’i, kes on DJ Lõuna-Floridast. Ta on plaadifirma Exotic Dance üks asutajatest. Samuti on ta seotud selliste leibelitega nagu Hypercolour, Cult Trip, 1080P ja Black Opal. Tema stiil on värske ja põnev. Toore ja otsekohese deep-house’i ja techno sulam. Samas suuteline pakkuma ka pehmust ja atmosfäärilikkust.
Uksed avatakse kell 23:00. Pileti info tulekul.

7. GU:D MU:D – 26. mai
Ööelu maastikul värske hea-tuju üritustesari GU:D MU:D on kahe sõbra, Martinfieldz’i ja Uhs Kumatu, koostööprojekt. Seekord on nii hästi, et tantsida saab ka värskes õhus, või kuiveab, siis isegi vihmas! Kui nii romantiline olla ei soovi, siis katuse all saab ka tantsida. Sel korral kolitakse EKKM’i ruumidesse. Muusikat valivad ja meeleolu loovad eelpool mainitud residendid ning Girti Suun, Mahe ja TSR.
Uksed avatakse kell 23:00. Pilet 5€.