Veidralt külm aprill on juba üsna pea läbi saamas ning võtsin fookuse alla maikuu muusikaüritused. Tulemas on ägedaid üritusi ja suveootus aina kasvab. Kevade- ning suvefestivalide vahele jääv aeg on samuti päris tihe. Valisime välja erineva taustaga üritusi, kuhu minna soovitame. Kõik selleks, et leiaksite oma lemmikud või avastaksite lihtsalt uut ja huvitavat!

1. Muuseumimeditatsioon “Kevadõhu pühitsus” – 2. mai
Eduard Vilde muuseumis saab alguse uus üritustesari, kus kohtuvad ühismeditatsiooniks üks kirjanik ja üks muusik.
Sarja avapidu “Kevadõhtu pühitsus” algab kell 19:00 ning sobib luule ning hingelise muusika armastajatele. Sel õhtul esinevad koos armastatud poetess Doris Kareva ning muusik Mick Pedaja. Tegu on hästi hubase kokkutulekuga kultuurisõpradele.
Pileteid saab vaid eelmüügist Vilde muuseumi kassas (T,N-L 11-17, K 11-20). Kohtade arv on piiratud.
NB! Broneeritud pilet tuleb välja osta kolme päeva jooksul.
Hind: 18€

2. Legowelt klubis Lekker – 5. mai
Legowelt, päris nimega Danny Wolfers on elektroonilise muusika produtsent, kes avaldas oma esimese LP pealkirjaga “Space Force” 1996. aastal. Ehk siis tegutsemise aastad võite ise kokku lüüa. Mis on veel tema karakteri juures huvitav – tal on vähemalt 35 pseudonüümi. Täpsemalt võite uurida Discogsist.
Ka tema looming on väga varieeruv ning pikkade tegutsemise aastate jooksul on see kindlasti periooditi muutunud. Saund on segu techno‘st, house’ist, 8bit’ist, juke’ist… On pehmet lähenemist, on toorest. You name it…
Härrat on võimalus kuulama minna suitsusesse elektroonilise muusika klubisse Lekker. Uksed avatakse 23:00. Piletihinda pole veel avalikustatud.

3. TJUUN IN – Commix  – 5. mai
Trummi ja bassi armastajatele on see must go pidu. Et Commix’it lähemalt tutvustada tuleks ilmselt mainida, et tegu on pigem sumedama UK bassiliini loova artistiga. Üritus toimub kohvikus Sinilind, uksed avatakse kell 23:00. Artist on muide ka varasemalt meie kodumaad külastanud, 2015. aastal ja samuti Tjuun In’i raames.
UK leibeli Metalheadz alla kuuluv produtsent Commix, pärisnimega George Levings, naases pausilt eelmisel aastal. Andis teada, et muudab oma loomeprotsessi – vähem sämpleid ning suurem fookus helidisainil.
Kohalikest valivad muusikat KESHOB,TO-SHA, L.EAZY, QBA.
Hind: 8€/10€

4. Trio Porteleki – 10. mai
Trio Porteleki’sse kuuluvad Marti Tärn, Erki Pärnoja ja Aron Porteleki. Projektiga alustati 2014. aasta suvel. Liikmete taustad annavad trio kõlapildile erilise meeleolu, mis ammutab jõudu folk, jazz ja rock muusikast.
Kontsert toimub džässi-baaris Philly Joe’s algusega kell 19:00.
Pileteid saab osta 311 veebist.
Hind: 12€/6€ (õpilane)

5. Noizmakaz 20. aastat – 12. mai
Põhjus Pärnusse sõitmiseks?! Legendaarne räpiduo Noizmakaz (Tommyboy ja Alko) peavad oma kahekümnendat koostöö juubelit. Kõik Eesti räpi tõsipead teavad nende lüürikat peast. See on hetk, kus lava ees kaasa räppida. Pidu toimub Kultuuriklubis Tempel algusega 23:00. muusikat valivad DJ’d Macifreakaz ja Dr.Muul.
Hind: 6€/8€

6. SÜNK EKKM’i kohvikus – 19. mai
Ulmeline üritustesari Sünk toob kuulajateni 12 artisti – DJ’d ja produtsendid. Mussi mängivad näiteks Andres RauscheckerEndamisi SalamisiOptimus Fine ning paljud teised, keda võimatu identifitseerida. EKKM avab pidulistele uksed kell 23:00.
Hind: 5€

Kevadisi muusikaelamusi!