Ehtebränd Hyrv on loonud niivõrd elegantse ja naiseliku pildiloo, et tahame seda esteetilist kogemust teiega jagada. Kollektsioonide “Blossom” ja “Les Papillons” tooteid presenteeriv fotoseeria on kummardus ajatule ilule ja skulpturaalsele ehtekunstile.

Hyrv on Eesti juveelibränd, mis tegutsenud aastast 2012. Ehete disaini iseloomustavad loodusest inspireeritud skulpturaalsed puhtad vormid, minimalism ning materjalide jätkusuutlik kasutamine. Bränd kasutab vaid naturaalkive ning taaskasutatud hõbedat, eritellimuste puhul kulda.

Brändi loovjuht ja asutaja Kateryna Pishoni on lõpetanud ehtekunsti eriala Eesti Kunstiakadeemias, õppinud Kuninglikus Kaunite Kunstide Akadeemias Antwerpenis ning töötanud New Yorgis asuvas juveeliäris.

1. Fotoseeria “Blossom”

“Blossom kollektsioon on loodud selleks, et tuua esile iga naise ilu, olenemata tema vanusest või elustiilist. Naised on kui lilled. Kui nad on armastatud ja hoitud, puhkevad nad õide,” ütleb Hyrve looja ja juveliir Kateryna Pishon.

Aasta alguses käis Kateryna Tais reisil ning külastas seal templit. Templisse viisid inimesed Katerynale tundmatuid suuri lilli, mis esialgu näisid kunstlilledena kuna need olid nii lopsakad ja perfektsed. Selgus aga, et tegemist oli looduslike lootose õitega. Lootose õied sümboliseerivad puhtust, ustavust ja vaimset valgustatust. Lootost peetakse ka uute alguste ja uue energia lilleks. Kateryna oli sellest väga inspireeritud ning tagasi Eestisse koju jõudes asus ta kohe looma uut kollektsiooni. “Blossom” kollektsioon valmis vaid kolme päevaga. Skandinaavia looduses leiduvate pastelsete varjundite kaudu annab kollektsioon “Blossom” edasi lillede graatsilisust, õrnust ning ajatut ilu.

2. Fotoseeria “Les Papillons”

Ehtekollektsioon “Les Papillons” ehk “liblikad” on inspireeritud liblikate hetkelisest ja tabamatust ilust. Erinevad iidsed kultuurid on liblikaid pidanud õnne ja heaolu sümboliks. Usutakse ka, et liblikad täidavad soove. Kuna ehteid on ajalooliselt kantud talismanide ning amulettidena, otsustas Kateryna luua ehtekollektsiooni, mis on ühtaegu nii kaasaegne, ajatu kui ka iidseid uskumusi edasi kandev. “Les Papillonsi” kollektsiooni eesmärk on tuua rõõmu, romantilist meeleolu ning õnne kaasagsele inimesele. Kollektsiooni loomisel on kasutatud klassikalist hõbeda ja emaili töötlemise tehnikat.

Suurema valiku ehteid leiad Hyrv e-poest.

Fotograaf: Marianna Gunja
Modellid: Agata Pronin, Victoria Lappa
MUAH: Lidija Malinovskaja
Loovjuhtimine: Marianna Gunja & Kateryna Pishon

 

1. Fotoseeria “Blossom”

2. Fotoseeria “Les Papillons”