Aprillikuu vaib möödus vaatamata külmale ilmale ja vihmale pigem kevadiselt. Kahtlemata on muusikaliseks keskmeks olnud kvaliteetne ning hariv festival Jazzkaar.

“Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar on Eesti kultuuri üks visiitkaarte ja Baltimaade suurim jazzifestival, mis toimub aastast 1990. Kümnepäevane festival Jazzkaar on Eesti suurima kontsertide arvuga festival, mille raames on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist.”
– Jazzkaare veeb

Festival on mind saatnud nüüdseks päris mitu aastat.

Käesolev “Kuu vaib” ongi inspireeritud just Jazzkaarest.

Teie ees on viis träkki artistidelt/kollektiividelt, kes on mingite aastate jooksul just selle festivali raames meie kodumaa lavadel üles astunud ja pakkunud unustamatuid muusikalisi elamusi. Head nautimist!

1. Yussef Kamaal – Lowrider. Nüüd ma küll tegelen ennustamisega, aga olen enam kui kindel, et homne kontsert jääb mulle pikaks ajaks meelde. Album “Black Focus” on kuld!

2. Hidden Orchestra – Strange. Eelmisel aastal pakkus suurepärase elamuse elektroonilise muusika produtsent ning multi-instrumentalist Hidden Orchestra.

3. Portico Quartet – Ruins. Üks võimsamaid kontsert-kogemusi minu elus oli 2014. aastal, kui Portico Sadama laval üles astus. Meditatiivne retk, mida lihtsalt ei unusta.

4. Mount Kimbie – Carbonated. 2014. aasta Jazzkaar pakkus üllatusi veelgi ning tõi kodumaale üdini elektroonilise muusika duo Mount Kimbie. Olin ja olen fänn. Kontsert oli võimas.

5. Angie Stone – I Wish I Didn’t Miss You. Meeles on ka 2009. aasta neo-soul’i diiva Angie Stone’i kontsert. Angie esines oma bändiga nostalgilises Linnahallis ning ajas rahva pisaratesse ning ka tantsima. Oli väga emotsionaalne kontsert. Unustamatu positiivse energiaga ning hulga üllatustega.