Pleilistide veerg “Kuu vaib” jätkab vapralt muusikateraapiaga ja pakub vaheldust ning avastamisrõõmu. Listist leiab uhiuut kui ka viimasel kümnendil ilmunud biiti. Sel korral keskendusin just eksperimentaal-hiphopile ja uuele soulile.

Kevadine, soe ja hõljuv põks.

Ülekaalus on intrumentaalmuusika, aga muidugi ei puudu ka voolavad vokaalid. Rohkem, kui tunni jagu kvaliteetset meeleoluparandajat.

Muusikaretk algab kahe väga vinge artisti, produtsendi Flying Lotuse ja kollektiivi Little Dragon laulja Yukimi Nagano, nädalakese vana gruuvi-träkiga “Spontaneous”. Tegu on Flying Lotuse peagi ilmuva albumi singliga. Sama lugu on ka kosmiliselt veidra instrumentaalpalaga “Takashi”, mida kuuleb järgmiseks. Edasi kuuleb eksperimentaalsete biidimeeste Onra, Pomradi, Evil Needle, Ras G, Dibia$E, Perfuse 73’e, Afta-1’e ja Freddy Joachimi chilli’i ja mahedat instrumetaal-loomingut. Magus-mõru-romantilisele murdunud südamete soulilainele viib üliandekas Oliver Day Soul koos Krystal Klear’iga loos “Never Thought You Would Go”. Vastureaktsiooni annavad igavesti värske Andreson .Paak ja Lalah Hathaway ärapaneva ja humoorika träkiga “Reachin’ 2 Much”. Mahedal noodil hoiab Moods, mitme palaga vana-hea Elaquent ja vägagi lemmik kosmose-produtsent Mndsgn. Ka Samiyam ning Knwledge on listis esindatud. Veidi tõsisemaks, kuid mitte vähem eksperimentaalseks muudab olemise Chet Faker’i ja Ta-ku koostöö-träkk “Mahal”, millele järgneb taas Moods, kuid sel korral hoopis r&b’likumas võtmes. Kohtab ka erilist Melodiesinfonie helitöötlust loole “Comeback”. Pleilisti lõpulooks valisin festivalil Jazzkaar viimasepeal ja pikaks ajaks meeldejääva kontserdi andnud Oddisee instrumentaali “After Thoughts”. Vaibi kaasa!