Suvine pööripäev möödas, väike melanhoolialaine kimbutab. Kas tõesti on juuni läbi saamas? Sellest inspireerudes piilub “Kuu vaib” minevikku.

Valitud said vanad head elektroonilise muusika lemmikud. Seinast-seina tempod ja pigem meditatiivsed tujud. Esindatud on ka mõned kodumaal üles astunud muusikud.

Avalugudeks said valitud Mark Pritchard’i ja Steve Spacek’i poolt loodud projekti Africa Hitech palad “Light The Way” ning “Don’t Fight It”, kus esimeses on kasutatud eksperimentalisti Sun Ra suurepärase “When There is No Sun” sämplit. Africa Hitech esines 2011. aastal Tallinnas ning laiv on siianigi meeles. Elektrooniline retk jätkub mitu korda Tallinnas esinenud ning Venemaalt pärit produtsendi Pixelord loominguga. Teda kohtame pleilisti jooksul veel. Edasi vaibime suvistel nootidel Four Tet’i viimatiselt kauamängivalt, loo pealkirjaks “Scientists”. Rütmikamal kergusel püsime Submerse’i “Pressure” saatel. Oodi Päikesele serveerib samuti 2011. aastal Eestit väisanud produtsent Koreless, kellelt ei ole küll ilmunud ühtegi uut pala, kuid see-eest on nostalgilist kuulamist nii mitmegi hõljuki näol. Tänane valitu kannab nime “Sun”. Listis on esindatud ka Gold Panda, keda muide oli samuti võimalus kodumaal kuulata 2014. aastal. Träkiks sai valitud Fort Romeau remix Gold Panda loost “Time Eater” – mõnus sügavamõtteline vaib. Kulg jätkub Zimmer’i träkiga “Odyssee” ning hausilikuma rütmi juhatab sisse UK instrumentalist Hackman palaga “Change My Life”. Mellow armastajatehaussi serveerib one-man projekt Lovebirds. Eriti armas on lugu koos vokalisti Stee Downes’iga, nimeks “I Want You In My Soul”. Ka Downes on nii mõnigi kord Eestis lavale astunud. House’i meditatsioonid jätkuvad Leon Vynehall’i ja Florian Kupfer’i saatel. Ilusat biidimuusikat kuuleme taas Sumberse’i sulest ning sellistelt nimedelt nagu Tendts ja Sieren. Kosmilisest ja kummituslikust Project Mooncircle seltskonnast kohtab Robot Koch’i palaga “Cosmic Waves” ning produtsenti Sina. looga “Remembrance”. Nende kahe vahele jäävad ka jaapanilik “Halos” Ambassadeurs’ilt ja kaasahaarav  “Kyte” Deltawerk’ilt. Head kuulamist!