Inspiratsioon, uued ideed ja muusika käivad käsikäes. Nii ka meie surfame värske muusika lainetes, kogumaks suveks uusi mõtteid. Valisime teilegi mõned palad, paaridesse jaotatult. Igalt silma-kõrva jäänud artistilt kaks träkki.

Keskmeks on 2017. ja 2018. aastal Ühendriikides ilmunud muusika, mis maikuus hea meeleolu tekitas.

Panege kõrvad peale ja vaibige kaasa!

1. SiR “D’Evils” ja “Ooh Nah Nah”. Californiast pärit laulja ja produtsendi SiR’i looming on mõnusalt värske ja mahe. Uuekooli r&b ja soul’i vaib, mis endaga kaasa kisub. Valitud said suvine rütmikam ja aeglane sensuaalsem pala.

2. Saba “Busy/Sirens” ja “Heaven All Around Me”. Chicagost pärit räppar Tahj Malik Chandler ehk Saba avaldas hiljuti kauamängiva “Care For Me” ning üheski träkis ei pea pettuma. Hästi siiras album, tugev story-telling. Minu lemmikuteks kujunesid albumi ava- ning lõpulugu.

3. Ammuse lemmiku Anderson. Paak’i uhiuus satiiri täis bänger “Bubblin” ja kuuma 3D animatsiooni videoga tiba vanem koostöö-lugu “Lyk Dis”. Kuigi Paak’i stiil on ilmselt paljudele teada ja mingeid suuri suunamuutusi ta aastate vältel pole teinud, siiski mõjub alati värskelt ja ägedalt.

4. DJ Jazzy Jeff – “Child Of GOD” ja “Skaters Paradise”. Legendaarne DJ nimega Jeffrey Allen Townes avaldas 8. mail uue kauamängiva “M3”. Mõmina ja muude veidruste keskel väga tänuväärne heliteos maailma hiphopis. Albumil teevad kaasa näiteks riimimehed The Trinity, Rhymefest, Dayne Jordan ning vokalistid Masego, Aaron Camper, Maimouna Youssef. Valisin kaks muhedat träkki, mis viisid mõtetega kunagise Q-Tip’i, Panacea ja Zion I loomingule.

5. Maimouna Youssef “Workin'” ja “Work In Progress”. Täiesti uus leid läbi eelpool nimetatud “M3” albumi. “Workin'” on väga hoogne Teeko produktsioon, kaasa löömas vanakooli räpiduost Black Sheep peamees Dres. “Work In Progress” on mahedam, baseerub tugevatel sõnumitel. Kohati preaech’iv. Vokalistina teeb kaasa ka džässlaulja Elena Pinderhughes.

Ja kui sellest jäi väheks, siis uue kevad-suvise pleilisti leiab meie Soundcloud’ist: