Tasapisi liigume soojade ilmade poole. Hetkel veel kargevõitu märtsiõhk karastab kopse, kuid kevadine lõhnapallett on end vaikselt ilmutanud ning annab lootust, et kaua ei pea enam külmetama. Muusikaliselt seiklemegi sooja ja külma vahel.

Üks hetk paitab põski soe ja rahulik lootusrikkus, teine hetk võtavad võimust külmad praksatavad helisagedused. Seda kõike eksperimentaalse elektroonika võtmes. 

Märtsikuu helirännak algab soojal ja rahustaval toonil ning kutsub kulgema – träkk “Breathe” on minu jaoks ikooniline kevadekuulutaja prantsuse trio Télépopmusik sulest. Tempokamasse rütmi tõmbab meid paariks minutiks produtsent Submerse. Tagasi meeldivasse meditatsiooni langeme skandinaavia produtendi aliasega Sand Circles palaga “Inntercity Haze”. Armastusteemadele viib mõtted silmapaistev produtsent Jeremy Malvin ehk Chrome Sparks looga “The Meaning of Love”, teda kohtame seekord mitmel korral. See kõik kulmineerib pulseeriva Daedelus’i palaga. Ka legendaarne Mount Kimbie ei puudu sellest pleilistist, omapäraste ja värskete helitöötlustega eksperimenteeriv duo raputab tagasihoidlikku muusikat armastavaid kuulajaid. Tagasi unenäolisusesse reisime Soosh’i pala “For You” saatel. Pleilistis figureerib ka minu kõrvadele üks ilusamaid kevadekuulutajaid prantsuse produtsendilt Dream Koala, instrumentaalpala pealkirjaga “We Can’t Be Friends”. Prantslastelt sel korral palju ilu. Ebamaisust pakub inglise hõljuk pealkirjaga “Cold Air”, esitajateks maagiline kollektiiv The Hics. Tummiseid elektroonilisi saunde kuuleb läbi Hatti Vatti loo “Struggle”, mis rebib välja mugavast “rõõmu ja rahu” pilvest ning lükkab pigem kurvemasse talvisesse seisu. Dünaamiline ja voolav Oddisee biit “After Thoughts” süstib taas pigem erksamat astumist ning produtsent Samiyam meenutab, et kevad pole siiski kaugel. Edasi hoiamegi pigem helgel kursil – talveunest uimane biidivõluri Lapalux’i lugu “There Are Monsters In This Bed” olgu üleminekuks. Suveigatsust võimendab Washed Out looga “Feel It All Around”, mis olgu oodiks päikesele. Pleilisti lõpunoodid “Forgotten Notes” Hackmanilt piiluvad minevikku ja igatsevad kunagise lokaali Hoov kevadeõhtuid kvaliteese muusika seltsis.