Vaadates tagasi aastatagusele oktoobri “Kuu vaibile” leiab sissejuhatuses tänaselgi päeval aktuaalse kirjelduse: “Sügis on ettearvamatu – esimestel nädalatel paitab pehmelt soojade toonidega, oktoobri lõpuks muutub halastamatult kõledaks.” Selle järgi muusika sätingi – pisike heliretk algab soojadel ning päikesest laetud hüperaktiivsetel nootidel, lõppeb vihmastel ja vähem energilistel nukrutsemise toonidel. Esindatud on muidugi ka kõik teised emotsioonid, mis selle kahe äärmuse vahele jäävad.

Oktoobrikuu yin and yang teie ees:

1. Promnite – Exist. Päikesepaiste ja särtsakus. Ekstaatiline träkk, mis ilmus oktoobrikuu alguses. Autoriks on veidi vastuoliline New York’ist pärit produtsent, kes segab julgelt erinevaid žanre – eksperimentaalsemat hiphop’i, seebisemat poppi ja house’ilikke rütme.

2. S4U feat. 808 Ink – Beauty. Ilus, soe, naiselik, põksuv. Ilusa ilma ilus biit. Samal ajal ka hõljuv tantsukas. Millennial r&b vibe.

3. Wih’lo – It’s True. See lugu on minu jaoks täielik meelte stimulatsioon. Kõike toimub heliliselt nii palju, aga ometi tundub see träkk tugev tervik. Üleminek soojast külma.

4. Sina. feat. Silent Dust – Silence. Vibreeriv, jõuline ja kummituslik metsaheli.

5. Andreya Triana – Lullaby (Shigeto remix). Vihmalik atmosfäär ja hüpnootiline helisfäär. Shigeto remix Andreya Triana soojast popilikust loost tekitab sakraalse tunde. Viib kusagile nukrusesse ära.

6. Submerse – Polar. Pole muud teha, kui tervitada algavat polaarööd.