Kuu on jälle mööda saanud ja kevad pole enam kaugel. Hea meel on veidikene muusikat jagada.

Selleks korraks on  teie ees viis tugeva iseloomuga albumit.

Kauamängivaid ühendab nüanss, et neid on kodus mõnus kuulata. Enne kevade tulekut, tärkamist ning “uuele ringile” asumist ehk sügavamõttelisemat muusikat?! Sellest igatahes lähtutud sai.

Mõnusat kuulamist!

1. J.Cole “4 Your Eyez Only”. Kümne träkiga 2016. aastal reliisitud album, mis on saanud palju positiivset tagasisidet kriitikutelt üle maailma ning mida on nimetatud J.Cole’i diskograafiast seni parimaks. Plaadifirma Dreamville on kinnitanud, et album on pühendatud Cole’i lahkunud sõbrale, kelle karakterisse autor end positsioneeris. LP narratiiv põhineb tõsielul.

2. Jonwayne “Rap Album Two”. Selle aasta 17. veebruaril avaldatud kaheteistkümne looga kauamängiv, mis on justkui ood tervenemisele. Autor võitles pikalt alkoholismiga ning nüüdseks on avalikkusele teatanud, et on olnud tükk aega kaine ja tagasi muusika juures. Jonwayne on uuekooli hip-hop’i maastikul tegutsev imetlusväärne produtsent ja poeet. Karjääri alustas ta biidimehena ning arenes edasi ka riimimeistriks. Oma tekstidesse on ta lülitanud isiklikud hirmud ja psühholoogilised raskused. Erinevalt traditsioonilisele räppmuusikale on tema lüürika läbivaks teemaks pigem eksistensiaalsus ja eneseotsimine just vaimsel tasandil.

3. The Hics “Tangle”. Londonis kujunenud elektroonilise muusika bänd “The Hics” avaldas EP juba 2013. aastal ning sellel on tubli neli lugu. Täispikka albumit sellelt kollektiivilt ilmunud kahjuks pole. Hausiliku ja jazziliku vaibiga taustad ja ilusad ning professionaalsed vokaalid on need, mis nende muusikat iseloomustavad. Hõljumise muusika, kuid kindlasti oma suitsuse nišši ja kiiksudega.

4.  Nicolas Jaar “Sirens”. Kuue träkiga LP, mis sobib kuulajatele, kes otsivad midagi sügavat ja kummalist. Jaar’i 2016. aastal reliisitud kauamängivat ei saa kategeoriseerida. Albumilt leiab niivõrd palju erinevaid tasandeid ja kirkaid kontraste. Elektroonilise muusika helilooja pakub väga heas mõttes veidrat helipilti. Soovitan julgetele eksperimenteerijatele!

5. Yussef Kamaal “Black Focus”. Pole aega täispikka puhkust võtta? Pühenda siis need ca 43 minutit ja kuula albumit! Aprilli lõpus Eestimaale esinema tulev Suurbritannia duo avaldas selle kauamängiva eelmisel aastal ning see on kosmiline. Jazzi sugemetega ja broken beat’i mõjutustega koostöö projekt on võitnud minu ning loomulikult ka tuhandete teiste südamed. Eriti hea meel, et neid saab ka laivis kuulama minna.