Täna ei taha laskuda minevikku. Seekord ei räägi muusikutest, kes on tagant järgi vaadates muutnud maailma ning kelledest on saanud justkui ikoonid ja mütoloogilised jumalused. Vaataks hoopis otsa olevikule. Just neile andekatele lauljataridele, kes ajavad “oma asja” antud hetkes või siis viimase paari aasta lõikes. Põnevust lisab see, et me ei tea päris täpselt, kuhu suunda neid tuuled puhuvad ning mida neist oodata.

Kes on need julged naisartistid, kes ujuvad vastuvoolu, kannavad kaasas kõiki oma kunstilisi kiikse ning on lihtsalt niivõrd inspireerivad ja võrratud?!

Paljudest sai selleks korraks valitud kuus, kelle tegemisi jälgida soovitame.

Veetke kevadeootus hea muusika saatel!

1. Fatima
Fatima Bramme Sey on Rootsis sündinud ja Londonis resideeruv särav vokalist. Eglo Records plaadifirma tiiva all olev lauljatar on teinud koostööd selliste oskuslike produtsentidega nagu Floating Points, Dam Funk, Flako, B.Bravo, Dorian Concept, Ras G  jpt. Andnud välja ühe kauamängiva pealkirjaga “Yellow Memories” ning viis EP’d. Tema värskus, äge tänavastiil ja hoiak on põimunud õrna naiselikkuse ning hingelisusega, mis komplementeerivad uuekooli hip-hop’i ja downtempo biidiliikumist.

2. Little Dragon (Yukimi Nagano)
Oi, kui hea on 1996. aastal Rootsis kujunenud elektroonilise muusika kollektiiv Little Dragon. Bändi ees otsas figureerib Jaapani ning Ameerika juurtega lauljatar Yukimi Nagano. Neli kauamängivat, mitu EP’d ja hunniku remixe välja andnud kollektiiv sai alguse koolipõlves, mil noored kokku said ning De La Soul’i ning A Tribe Called Quest’i järgi jämmisid. Yukimi vokaal on üdini omapärane ja kergesti äratuntav. Silmapaistva stiiliga naine on ujunud muusikatööstuse peavoolule vastu ning jäänud iseendaks, tuues kuulajateni niššiga trip-hop’ilikku ja synthpop’ilikku loomingut. Oma bändi on ta nimetanud “muusika nohikuteks” (Pigeons&Planes: 2014). Heaks uudiseks on see, et 13. veebruaril 2017 andis kollektiiv välja singli “High”, mis on märk sellest, et tulemas on veelgi palju head muusikat!

3. Banks
Jillian Rose Banks on Californias sündinud vokalist ja laulukirjutaja. Seksuaalsusest ja müstilisusest pakatav karakter on Banks’i tugevaks trumbiks. Videokeeles esineb enamasti süngust, unenäolikkust (või luupainajalikkust?), kuid ka väga lihvitud jumalannalikku ilu. Oma peamisteks mõjutajateks peab lauljatar Fiona Appel’it ning Lauryn Hill’i. Võrreldud on teda näiteks rnb legendiga Aaliyah, kuid ta pole nii “ghetto”. Siiski dark rnb on tema stiili kirjeldav ning edasiandev nimetaja. 2011. aastast tegutsenud artist on tundub, et pigem kujunemise teel ning huvitav oleks teada, kas ta liigub pigem peavoolu suunas või pigem mitte. Tema viimases loomingus on tunda ka trendimõjutusi. Igatahes on tegu inspireeriva naisega, seda eriti visuaalse keele osas.

4. Zola Jesus
Arizonast pärit slaavi juurtega ooperit õppinud pillimängija, laulukirjutaja ja vokalist Nicole Rose Hummel aliasega Zola Jesus on soojendanud selliseid bändide nagu Fever Ray ja The XX. Oma artistinime on ta kombineerinud religioonist ning kirjaniku Emile Zola nimest. Tema stiili kirjeldab industriaalsus, maastikulisus ja ka gootilik suund. Samuti põimib ta oskuslikult kokku elektroonilist ning klassikalist muusikat tugevate sõnumitega. Siiani avaldanud viis kauamängivat, millest viimane kannab pealkirja “Taiga”.

5. London Grammar (Hannah Reid)
Suurbritanniast pärit trio London Grammar on kokku avaldanud ühe EP “Metal and Dust” ning LP “If You Wait” ning pälvinud nendega väga suurt tähelepanu. Kollektiivi laulja Hannah Reid’i vokaalid on niivõrd tugevad ja voolavad. Sageli meenutavad ooperilikku maneeri. Ka teksikirjutajana on tal annet, põhiliselt keskendudes just isiklikule elule ning inimsuhetele. Alati väga emotsionaalne. Tema nišš on paeluv jõulisus, kuid samal ajal ka minimalistlikkus nii olemuses kui ka muusikalises väljenduses. London Grammari looming on segu ambient’ist, melanhoolsusest ja klassikast. Bänd on teinud koostööd duoga Disclosure. 2017. aasta veebruaris avaldasid nad üle tüki aja kaks singlit “Rooting For You” ja “Big Picture”.

6. Andreya Triana
Unikaalse briti laulja ning laulukirjutajana on Andreya teinud koostööd oma ala professionaalidega nagu Bonobo, Flying Lotus ja Mr. Scuff. Vokalisti valiti 2006. aastal osalema ka RBMA (Red Bull Music Academy –toim.) õpingutes, kus ta oma oskusi lihvis ning indie-muusikatööstusesse täielikult kanda kinnitas. Ninja Tune leibeli hoole all olev soul’iliku ja jazziliku stiiliga vokalist on avaldanud kaks kauamängivat ning neli EP’d. Tema loomingut on remiksinud Tokimonsta ja Mount Kimbie. Hetkel reisib lauljanna üle maailma ning annab kontserte. Kindla peale on temalt oodata kuldaväärt loomingut!