13.-15. juulil toimub Saaremaal Illiku laiul elamusfestival I Land Sound, mille programmis on esindatud põnevamad Eesti üritustesarjad, klubid ja liikumised. Lisaks keskkonnasäästlikule filosoofiale pakub sündmus kvaliteetset helipilti ja hästi valitud line-up’i. Ühtlasi on see kultuuriüritus heaks ettekäändeks põgeneda linnakärast ja kadakate varjus nautida maagilisi päikeseloojanguid mõnusa muusika saatel.

Kuidas kommenteerivad korraldajad ürituse olemust?
Küsisime neilt mõned küsimused.
Keda ja mida festivalil kuuleb?
Võtsime ette I Land Sound 2017 kava. Jagasime selle kaheks artikliks.

Esmalt programmist. Esimese päeva valitud lemmikud teie ees:

13. juuli
VÜRTS – uus elektroonilise muusika pidu, mis on toimunud seniks ainult korra. Ootused on laes, äkki on sündinud Eestimaa pinnale äge üritustesari. Jääme lootma!

SÜNK – põrandaalust house’i, techno’t ja elektrot pakkuv Tartu juurtega sari on meie andmete kohaselt tegutsenud 2015. aastast. Ulmelise vaibiga peod on tantsutanud elektroonilise saundi armastajaid ka Tallinnas. Nüüd on Saaremaa kord.

ISOLA – saladusteloori taha peituv techno-kultuslik sari, mis ilmutab end ainult paar korda aastas. Muide, ISOLA liidab enda külge ka kunsti ja moe! Detsembrikuu peol presenteeris unisex kollektsiooni Itaalia moebränd MARIOS.  Üldiselt nõuab osalemine registreerimist, kuid seekord saab üritusest osa laiem festivalipublik.

MUTANT DISCO – 19 aastat kvaliteeti pakkunud sari, millest on ilmselt kuulnud iga muusikateadlikum kodanik. Mutant Disco on kodumaale toonud hinnatud elektroonilise muusika artiste üle maailma. Residendid Rhythm Doctor, Raul Saaremets ja Siim Nestor on aastaid vedanud brändi, mis on tõstnud Eesti bassimuusika kultuuri kvaliteedi latti ja panustanud elektroonilise muusika laia spektri presenteerimisse.

Nagu eelpool mainitud, uurisime I Land Sound’i korraldajatelt, mis seisab selle ürituse taga täpsemalt, milline on elamusfestivali missioon ja mida sellest üleüldse oodata:

Kuidas sündis idee korraldada I Land Sound?
Kahel põhjusel. Piidivabrik on kuus aastat loonud ettevalmistavat atmosfääri. Mõte sellest, et kõigile seal nii väga meeldib, on kasvatanud soovi teha midagi veel suuremat. On raske leida paremat lokatsiooni festivali korraldamiseks, kus on 360 kraadi merevaadet. Olles samal ajal mugavalt ligipääsetav.
Idee on ühendada tore seltskond üle terve Eesti. Tuua nad ilusale laiule, maalides muusikaga värvid.

Mille poolest erineb I Land Sound teistest Eesti muusikafestivalidest?
23’e brändi kogemustepagas tuuakse sellele saarele! Nii suurel hulgal erinvevaid DJ’si, promootoreid ja klubiseeriaid ei ole sellisel moel oma jõudusid ühendanud. Mis siis juhtub? Igaüks esindab iseennast, mis annab pinnase “endast parima andmise’’ meeleoluks. Mittealkohoolsed kokteilikomponendid ja joogid moodustatakse ainult Saaremaa kohalikust toorainest. Joogikaart on ainulaadselt I Land Soundile välja töötatud.
Jäätmekäitluses seisame selle eest, et festival ei toodaks siia maailma juurde ei plastikut ega plekki.
Lisaks läbimõeldud muusikalisele kavale loovad pidude korraldajad endale omaseid lavakujundusi. Just nii sünnib läbi heli, valguse  ja keskkonna positiivselt laetud kogemus.

Milliseid ajaveetmise võimalusi I Land Sound lisaks muusikale veel pakub?
Kohale tulevad erinevatest valdkondadest kunstnikud, kes pakuvad/teevad/näitavad mitmeid I Land Sound’i teemalisi, kuid endale iseloomulikus stiilis teoseid. Mitmete taieste tegemisel on võimalik ka oma käsi külge panna. Näiteks workshop, kuidas puhastada kala või tervendavate helide töötuba. Näha võib projektsioone, installatsioone, liiva- ja tuleskulptuure, pinksiklubi , püstijala koomikuid, Eesti parimad slackliner‘eid. On mitmeid veeatraktsioone, õhutantsijaid ja palju muud.

Vaata festivali tutvustavat videot SIIT.
Kava leiad ka festivali VEEBIS.

Meie oleme elevil. I Land’ini!