Kollektiiv Levski sai valmis esimese lühialbumi pealkirjaga “Luna”. Venekeelne samanimeline avasingel on juba mõnda aega kuulatav olnud, täna ilmus digitaalselt lisamaterjal lühialbumi vormis.

Olles musitseerinud erinevates koosseisudes nagu Aides ja Eliit, on Tsõbulevski oma loomingus jõudnud käekirjani, mis kannab kulgevat ent mitmekihilist sõnumit. Indie-roki ja basskitarri gruuvidel sõitev muusika viib kergelt rändama ja provotseerib samas süvenenult kuulama. Et kõik elemendid kuulajani jõuaks ja teda õigel hetkel ka tantsima ajendaks. Oluline on välja tuua, et stiililiselt piiranguid ei tunta – baseerutakse vaid helilisele impulsile.

Levski esimeselt plaadilt leiab lugusid kolmes keeles – eesti, inglise ja vene. Bändi eestvedajal Kostja Tsõbulevskil on hea meel, et muusika lõpuks sahtlist välja sai: “Tänu minu bändikaaslaste ja sõprade utsitamisele ja julgustamisele on sahtlist pärit materjal leidnud oma väärilise koha plaadiriiulis,” täpsustab ta.

Plaadil teevad kaasa Raul Ojamaa (Miljardid), Mikk Simson (I Wear* Experiment), Martin Kuut (Gram-Of-Fun) ning Arno Tamm. Ojamaaga koos produtseeris bändi eestvedaja Kostja Tsõbulevski ka Siiri Sisaski ning Mick Pedaja viimased albumid ning koostöö saadab neid ka Levski muusikas: “Kostja muusikaline käekiri on väga omanäoline ja olen uhke, et olen saanud enda oskustega panustada tema lugude kõlapilti,” lisab Ojamaa. Plaadi toonmeistriks on Kaarel Tamra ning materjalile andis lõppviimistluse Soome tipp Minerva Pappi.

Levski esitleb lühialbumit esimeste kontsertidega juba homme ja ülehomme, nii Tallinnas kui Tartus – koos Eesti Muusikaauhindadelt Aasta Meesartisti preemia korjanud Erki Pärnojaga.

Levski kontserdid:
23.03 – Von Krahli Teater, Tallinn (koos Erki Pärnoja:Efterglow’ga)
24.03 – Athena, Tartu (koos Erki Pärnoja:Efterglow’ga)
14.04 – Kivi Paber Käärid, Tallinn

Levski lühialbum “Luna”Spotify’s:
https://goo.gl/KuUvgy

Lisainfo:
Karl Sirelpuu
karl@madeinbaltics.eu

Foto: Renee Altrov