Eesti indie-elektroonika kollektiiv Avoid Dave avaldas koostöös Sander Mölderiga valminud singli “Fire”, mis tunnustati ühtlasi ühe maailma suurima laulukonkursi Performance kategoorias teise koha vääriliseks.

Avoid Dave’i loominguline mootor Taavi Paomets peab elektroonika ja soul’iliku akustilisuse vahel mängleva singli tugevuseks lihtsust, mis on põimitud ootamatuste ja vaikusega.

“Fire’i sõnum ei varja endas peidetud tagamõtet, vaid tuleb lüürikas selgelt välja – see räägib südame sütitamisest selle kõige siiramas tähenduses.”

Loo kaasautor, produtsent ja DJ Sander Mölder peab loo põhiliseks tugevuseks selle kirjutamise spontaansust.

“Me ei mõelnud mitmeid kordi ümber, vaid kõik esimesed mõtted läksid sisuliselt käiku. Selles mõttes on Fire väga puhas igasugusest ülemõtlemisest,”
kirjeldab Mölder loomisprotsessi

 Lisab, et tema ja Taavi koostöö toimis ökonoomselt ning üksteist täiendatavalt.

Rahvusvahelise laulukirjutajate konkursi (International Songwriting Competition) Performance kategoorias ei hinnatud mitte pelgalt laulukirjutamisoskust, vaid lugu kui tervikut – instrumentaali, meloodiat, arranžeeringut, sõnu, loovust ja loo üldist kandvust.

“Performance kategooria näol on minu arvates tegu maiuspaladega, mis peale lühikest lutsutamist väga kiiresti hinge lähevad. Ilmselt ongi neid lugusid ka keeruline peavoolukategooriatesse lahterdada,”
kommenteerib Paomets kategooriavalikut

Tänapäeval on muusikastiilid omavahel niivõrd segunenud ja žanritesse sobitumisega ei tasuks üldse oma pead vaevata.

“Kõik, mida me suudame väikeses Eestis välja mõelda, on ikkagi piisaks ookeanis. Just selle peamegi oma tugevuseks pöörama,”
julgustab ta teistest erinema.

Samas tõdeb muusik, et viimaste aastatega on Eesti tase märgatavalt tõusnud ning rahvusvahelise konkursi edulugu kinnitab Paometsa sõnul veelgi, et maailmas leidub koht kõigile ja kõigele.

“Tuleb lõpetada ettekäänete tegemine, võtta endale siht ja ennast ületada.”

Ühtlasi lubab hetkel Uus-Meremaal viibiv Paomets, et Eestisse naastes hakkab kindlasti nii mõndagi toimuma.

Kokku laekus International Songwriting Competition’ile üle 16 000 loo 137st erinevast riigist, mis jagunesid 24 erinevasse kategootiasse. Eelmiste aastate võitjate sekka kuuluvad muuhulgas maailmakuulsad nimed nagu Vance Joy, Gotye, Bastille, Passenger, Kimbra, Omar Sosa, King Charles jpt.

“Fire” on kolmas singel Avoid Dave’i sügisel ilmuvalt albumilt “Up Against the Glass”.

Pressiteade ja lisainfo:
Liina Karo
liina@madeinbaltics.eu