22.-23. juulil toimub juba teist korda Maheda Muusika festival. Sündmus leiab aset Kose Lauluväljakul Harju maakonnas.

Kahepäevane üritus on lookas erinevatest artistidest, töötubadest ning omapära lisab mahelaat, kuhu tõotab tulla seinast seina kauplejaid. Lisaks toimub melomaanide maiuspalaks muusikaviktoriin ning häälepaelad saab lahti laulda pärimuslaulude ühislaulmisel. Festivali läbivaks teemaks on mahe mõtlemine, loodusteadlik käitumine ning kuna tegu on koguperesündmusega, siis on oodatud kõige pisemad ja suuremad külastajad.

Lavalaudadel astuvad üles noorema põlvkonna muusikutest kuni kogenud meistriteni välja. Kõrvu paitavad Ol’ Mill, Antsud, Andrus Albrecht, Tarvo Madsen, Norman Reinberg jpt. Lisaks on kohal Soome folkansambel O ja Konnat, et mängida eklektilises võtmes palasid, mis ei saa kuulajaid külmaks jätta.

Sellel aastal saab festivalile pääsme lunastada 5 euro eest, mille eest saab festivali külastada mõlemal päeval. Rakendatud on ka mõõdupuu süsteem – kõik, kes on alla 140 cm, saavad festivalile tasuta sisse.

Foto: Mihkel Leis

Selle aastane programm:

Laupäev, 22. juuli

16.00 – Helin-Mari Arder
17.30 – Pärimustrio Poogendajad
18.30 – Jaanika Ventsel Duo
19.30 – O ja Konnat
20.30 – Muusikaviktoriin
21.00 – Andrus Albrecht

Pühapäev, 23. juuli
15.00 – Tarvo Madsen ja Norman Reinberg
16.00 – Ol’ Mill
17.30 – Antsud
18.30 – Robert Jürjendal
19.15 – Pärimuslaulude ühislaulmine
20.00 – Daniel Levi

Maheda Muusika festival toimub sel aastal teist korda. Väikestest tegudest saavad alguse suured asjad. Nii ka antud festivali puhul. Festivalile pani aluse Maheda Muusika Õhtud, mida korraldati Kose Noortelaval 2011. aastast ja alates eelmisest aastast otsustati jätkata festivalina. Selle eesmärgiks on pakkuda kvaliteetset kontsertelamust nii kohalikele kui ka kaugelt tulijatele tehes seda taskukohase hinna eest.

“Meie festivali kasuks räägib sümboolne piletihind, kuna enamike festivalide passe tuleb võrdlemisi suure summa ees soetada. Kui inimesel on võimalik viie euro eest kümmet väga head artisti kuulata, siis mina leian, et see on väga hästi kulutatud viis eurot,” sõnab festivali peakorraldaja Sandra Leis.

Foto: Mihkel Leis

Festivali juurde kuulub ka omanäoline mahelaat, kus võib seinast seina toodetega tutvuda meie väiketootjatelt.

“Hetkese seisuga on oodata ühe 20 kaupleja, kes pakuvad põnevaid maitseelamusi ja silmipaitavaid tooteid – laadaplats saab olema kirju,”
võttis kaubanduspealik Tanel Asmer asjaolud kokku.

Sündmust korraldab Maheda Muusika ühing, kes on oma südameasjaks võtnud selle, et Kose püsiks pildis ja inimestel näod naerataks läbi muusika.

Pilet 5 eurot.
Rohkem infot kodulehel.

Pressiteade:
Ragne Toompere
ragne.toompere@gmail.com