Eelmisel sügisel Põhjala tehases uksed avanud tootekujunduskunsti disainilaboril MA+KE lab on valminud loovprojekt, mis ühendab üheks esteetiliseks tervikuks fotokunsti ja illustratsioonid.

Illustratsioonikeel pärineb loovlabori esimesest kollektsioonist „Exctinct“, mis räägib liikide kadumisest. “Muistsete maiade looming säilinud varemete ja skulptuuridena, Mehhiko värvikirev lahkunute austamiskultuur ja meie oma hingedeaeg koos mardipäevaga on meie loomingut vast kõige enam mõjutanud,“ tutvustab MA+Ke labi peadisainer Martin Tõnts.

Kasutatud mustrites on ühendatud iidsed pigmendid ja geomeetria, töödel presenteeritakse kolme väljasurnud lindu – rändtuvi, dodot ja hiidalki. Viimane neist on kujutatud ka piltidel. Mustrite värvilisus on kontrastis teema süngusega, ent see on ka mälestusmärk möödunule ja üleskutse paremasse, loodust hoidvamasse tulevikku.

Disainikoosluse MA+KE lab moodustavad Martin Tõnts, Nele Kont ja Kevin Pineda. Labori tootevalikusse kuuluvad tapeedid, sisustuskangad, art-print’id ning postkaardid. Kohalikku au sees hoides on vaid kangas valminud Leedus, kõik muu on näinud ilmavalgust koostöös siinsete tegijatega. MA+KE lab tegemiste ja tootevalikuga on võimalik tutvuda kokkuleppel MA+KE lab showroomis Põhjala tehases (ruum 213).

Moeseeria valmis ajakirjale KW report magazine.

Loovkontseptsioon: MA+KE lab
Fotograaf: Kevin Pineda
Kunstiline juhtimine: Martin Tõnts
Kaasjuhtimine: Nele Kont
Stilist: Katrin Aasmaa
MUAH: Mari-Ly Kapp
Modellid: Alan Solonchuk