Fucking amazing. This is just the beginning! 

Täpselt nii ütleb Mariani koduleht ning just nii amazing on ta ka ise. Marian Eespäev on Eesti moedisainer, kes tuli hiljuti turule tuusa ujumisriiete kollektsiooniga Ibiza. Lisaks sellele, et ta oskab teisi suurepäraselt riietada on ta enda stiil kadestamisväärt: kreisi, julge, inspireeriv. Kuna häid asju ei tohiks ainult endale hoida, siis otsustasime Marianiga veidi juttu puhuda sellest, kes ta on, mis ta üldse moest arvab ning mis mõtted tal tuleviku osas peas liiguvad.

Kes on Marian Eespäev?
Ma loodan, et ma olen positiivne ja inspireeriv inimene. Ja suur muusika, värvide, spontaansete viimaste asjade inimene! Suur osa mu südamest kuulub tropical world music’ule: Peruu, Kolumbia rahvusmuusika, Aafrika trummid. Mulle meeldib kõik, mida ma usun!

Oled maailmarändur ja avastaja. Oled tervelt 7 aastat oma elust Londonis veetnud. What keeps you going?
Ma ei ole tegelikult maailmarändur, aga mul hakkab igav ja mul peab olema põnev. + Mul pole sellist asja, et ei saa. Kui mõni idee tuleb õigel hetkel ja spontaanselt, seda põnevam see mu jaoks on. Just need hetked, kus on tunne, et sa ei saa midagi… Just nendel hetkedel hakkab mul punane ohumärk vilkuma ning pärast seda juba roheline: “Jah, sa saad!”. See on minu jaoks põnev!

Sina, mood ja stiil?

Minu jaoks pole olemas moodi. Ma ei oskagi öelda, mis on mood.

Ma tunnen, et mood peaks olema justkui kunstiliik, mis on väga ära kadunud. See on nagu kuri maailm, kus kõik on väga kriitilised ning kui sul pole uusi ägedaid asju, siis kes sa siin üldse oled?!

Unless, mina olen alati väga smooth’ilt sellest läbi ujunud. Ilmselt seetõttu, et ma olen alati olnud mina. Ma ei ürita mõelda, et ma teen midagi hästi erilist. Ma teen midagi, mida ma ise tahaksin kanda. See ongi mu jaoks eneseväljendus!

marian1

Marian Eespäev. Photo: Itij (@Hooligan Hamlet)

Sina ja womanpower?
Tead, ma ei ole otseselt womapower. Pigem human power!  Ma olen kõik asjad koos: hea ja paha, rõõmus ja kurb, ma olen täielik kaksik. Ma ei mõtle, kuidas ma olen, ma lihtsalt olen. Ma pole endale kunagi pealkirja pannud.

Sina ja rõivakollektsioon Ibiza?
Kollektsiooni loomise idee tekkis mul maalides. Ma läksin rulluisutama ja mõtlesin, mis ma maalil chikile selga joonistan? Otsustasin, et maalin naisele selga kleidi. Sealt juba hargnes mõte edasi, et miks ma seda PÄRISELT ei tee?!

Mu esimene kollektsioon on pre collection, mis oli selle hetke võimaluste piires. Ibiza on väga tore ja naiselik. Järgmise kollektsiooniga väljendan ennast ja enda ideid sügavamalt.

Eestis on teadupärast 3 kuud suve, kui veab, siis 1 neist vaid rannailmaks kohane. Miks just ujumisriided?

Mul ei ole mingeid hooaegasid. Eestis on jah talv, aga enamus maailmas on kogu aeg suvi. Ja kui mul tuleb veebruaris idee teha bikiinid, siis ma lihtsalt teen need.

Ma ei mõtle nii, et täna on Eestis külm ja ma teen mantli. Muidugi ma tahan teha erinevaid asju, aga ma tahan et see jookseks täpselt sellises järjekorras nagu mul mõte tuleb.

_J3B6482-Edit_web-2

Kes/mis on su loomingu inspiratsiooniks?
Inspiratsiooniallikaid on mul mitmeid ning tegelikult on mul need asjad jaotatud.

Vintage:
Mingid detailid on mul alati vintage asjadest mõjutatud.  

Tekstiilid:
Ma vaatan alati erinevaid tekstiile. Alates mingitest disaineritest kuni vanaema vaibakudumisraamatuteni.

Pärismaallased:
Läbi terve elu on mu kõige suuremaks inspiratsiooniks olnud pärismaallased. Ükskõik, kas nad on Siberis või Peruus. No, nemad on the ultimate style lihtsalt! Ja ma suudan väga sügavalt nendega samastuda.

Kuhu tahad oma rõivabrändiga jõuda?
Muusika ja dünaamika:
Muusika on mu number 1 armastus maailmas. Ma tahangi sinna jõuda, et moedisain ja muusika käiksid koos.

Pildistamine üksi on igav. Riided üksi on igavad. Ma tahan, et riided liiguksid, ma tahan, et muusika oleks taga ja kõik oleks koos. Ma tahan seda kõike jagada!

Kui sa poleks moedisainer, siis sa oleksid hoopis…
Ma võiksin vabalt ümber maailma reisida ja süüa teha! Või hoopis astroloog olla. Fotograaf, DJ… Ma võiksin igasuguseid erinevaid asju teha!

Mis blogisid, saite jälgid:
Mul ei ole eraldi kodulehti või kanaleid, mida jälgiksin. Näiteks  astroloogia huvitab mind väga. Nt praegu loen raamatut: “Hüpnoos ja alateadvus. Unenäod.”

Koostööprojekt: Hooligan Hamlet (Keilit ja Anton)
Intervjuu: Kaisa Tooming (Häppening)
Disainer: Marian Eespäev
Fotograaf: Mart Vares (Vares Film)
Loovidee: Kaisa Tooming (Häppening)
MUA by Liisa Tooming
Modell: Kadri Pitk
Sukelduja/instruktor: Tõnis Paalme
Asukoht ja võõrustajad: Viimsi Tervis Spa Hotel
MUA tooted by: Make-Up Atelier Paris Estonia

Mariani persoonifoto:
Fotograaf: Itij_J3B4789-Edit_web_J3B6239-Edit_web_J3B6072-Edit_web_2_J3B6151-Edit_web_J3B6943-Edit_web

NB! Fotode autoriõigused kuuluvad väljaandele Häppening. Häppening lubab kasutada fotosid AINULT juhul, kui meid informeeritakse ja terve tiimi referentsid märgitakse nähtavalt. Piltide kasutamiseks palun kontakteeruda: toomingkaisa@gmail.com.