Moegurmaanid, rõõmustagem, sest Marit Ilison Creative Atelier esitleb esimest Longing For Sleep pidulikku kollektsiooni.

Meie ateljee poole pöördutakse tihti sooviga leida oma garderoobi midagi erilist,“ räägib Marit Ilison „ja seega oli minu sooviks luua kapsel-kollektsioon, milles leiduks rõivaid, mis oleksid olnud erilise tundega nii kümnendeid tagasi, on seda praegu kui ka kaugel tulevikus“.

Longing For Sleep Holiday 2020 valikust leiab pehmeid sameteid, satiini, käsitsi värvitud sulepaelu ja vintage kangastest inspireeritud mustreid. Rustikaalse linase ja pehme puuvillašenilli segustel žakardkangastel voogab Ilisoni ateljees kavandatud muster Water Lily, mis on kollektsiooni fännidele tuttav juba varasemast talvisest valikust. Žakardkangas on kootud spetsiaalselt Longing For Sleep kollektsiooni jaoks Itaalias, nii nagu on trükitud õrna antiikse tundega kuldfooliumiga kaetud sügavroheline sametkangas, millest valmistatud kleiti ehib käsitsi tikitud pärlitest kaelakaar. „Kõik need väiksed detailid loovadki selle erilise tunde, selle miski, mida me praeguses tihedas maailmas nii igatseme. Pehmed pinnad, hea ruum ümber keha, inimkäe puudutus – see loob soojust, turvatunnet ja seeläbi ka head enesetunnet.“.

Kollektsiooni lõiked on avarad, ent naiselikud – hõlmikkleidid kaisutavad keha, kroogitud detailid annavad volüümi, kuid on samas ülimalt romantilised. Litterkleidid on valmistatud käsitsi ning nende tikkimiseks kulub rohkem kui 140 tundi. Lisaks on tooted väga praktilised – varustatud taskutega ning Longing For Sleep mantlid on kahte pidi kantavad, mis koos vööga loob võimaluse ühte mantlit kanda neljal erineval moel.

Kõik Longing For Sleep kollektsiooni esemed valmivad Tallinnas vastavalt tellimusele piiratud koguses. Täieliku kollektsiooniga tutvu Marit Ilison Creative Atelier kodulehel.

Fotograaf: Katrina Tang