Eesti avangardpopi artist Mart Avi avaldas täna, 23. märtsil topeltsingli „Spark“ | „Soul ReaVer“. Ühtlasi ilmus täna singli avaloo „Spark“ vaatemänguline tech-noir video.

Uue topeltsingli näol on tegu Avi esimese üllitisega pärast 2018. aasta albumit „OtherWorld“.
Heliliste otsirännakute ja vasakpöörete poolest tuntud elektroonilise muusika produtsent ja laulja mängib singli tantsulisel poolusel „Spark“ new jack swingi ja dubi viidetega, vastandades sellele teise pooluse „Soul ReaVer“ isolatsiooniajastu melanhoolia.

„Need lood kuuluvad kokku nagu yin ja yang,“ ütleb Avi. „Spark“ on erksa süütega pop-sööst uude reaalsusse – ilmselt mu seni kõige sirgjoonelisem ja poptimistlikum toode. „Soul ReaVer“ on aga vampiirliku spliiniga ballaad, mis sobiks mõne Hollywoodi frantsiisi ebasurnu siin- ja sealpoolsuse vahel pendeldava eksistentsi heliribaks.“

Koos topeltsingliga ilmunud režissöör Ivar Murdi video loole „Spark“ on kui tempokas tech-noir satiir läbi Hype Williamsi hiphopi videote kaubamärgina tuntud moonutava fisheye kaamerasilma. Videos avaneb fiktiivne AVICORP seirekeskus, milles Avi paiskub vaatajani vaheldumisi „Matrixi“ digivihma meenutava andmevoo ja salapäraste tootmisliinide kaadritega, seadistab kaheksajalgset robotassistenti ning avastab läbi teleskoobi kummitusliku paralleelmaailma. Aeg on AVICORPis ilmselgelt liigestest lahti ja päästva sädeme ootuses.

„Juba õige pea ehk 3. aprillil on ilmumas ka „Soul ReaVeri“ video,“ lubab Mart Avi, lisades: „Selle, kas tegu saab olema „Sparki“ eel- või järellooga, jätan vaataja ning aja otsustada.“

„Spark“ | „Soul ReaVer“ topeltsingel on alates tänasest saadaval kõigil digiplatvormidel.

Spotify – https://spoti.fi/3bk5oHc
Bandcamp – https://martavi.bandcamp.com/album/spark-soul-reaver

3. aprillil ilmub video topeltsingli teisele loole „Soul ReaVer“.

Lisainfo:

facebook.com/MartAvi.artist
martavi.bandcamp.com
soundcloud.com/martavi
https://spoti.fi/2YeN7ph

Mart Avi
postmartavi@gmail.com