Kevad aina läheneb ning õhus on tunda hea muusika hõngu. Eesti helimaastik on üsna pea meelehead pakkumas kõigile laivmuusika huvilistele erinevate ürituste näol. Üks tulevastest suursündmustest ning ka meie raudne soovitus on aastast 1990 peetud kvaliteetmuusika festival Jazzkaar. Sel aastal toimub festival vahemikus 21.04-30.04. Seejuures, üles astuvate artistide ja kollektiivide nimistu on kirev. Külalisi on oodata üle maailma.

“Kümnepäevane festival Jazzkaar on Eesti suurima kontsertide arvuga festival, mille raames on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist.”
– Jazzkaare veeb 

Kõikide kontsertide piletid on saadaval Piletilevis. Kuna pileteid saab märtsi lõpuni soetada soodushindadega ning need müüakse üsna kiiresti välja, siis soovitame kiirustada.

Selleks, et hõlbustada teie otsinguid, panime kirja meile silma jäänud kontserdid. Lisaks, otsuste lihtsustamiseks tutvustame vahemikus 21.03-21.04 iga nädal ühte Jazzkaare raames üles astuvat kollektiivi ning nende loomingut. Ootusärevust leiate siit enam kui küll!

21.aprill
Festivali avamine: Kira Skov & Maria Faust „In the beginning“
Algusega 19:30 Vabal Laval
Laval näeb ülivõrdes andekaid naisi, väikest orkestrit ja koori oma meeletu energiaga mägesid liigutamas. Tsiteerin: “Naised lõid meloodiaid plaadi jaoks koos, arranžeeringu tegi Maria ja sõnad kirjutas Kira. Eesti folkloorist inspireeritud albumit luues süüvis Faust veelgi sügavamale koduimaisesse müstikasse, jõudes religioossete kaemusteni.” Kira ja Maria koostöö viljad avaldatakse 3. märtsil. Muide, meie tehtud intervjuud Maria Faustiga saate lugeda siit.
Hind 15-20€. Pileti leiad siit

Telliskivi sünnipäev: GoGo Penguin
Algusega 22:30 Vabal Laval
Triot iseloomustab sõnadepaar “akustiline elektroonika” ning kollektiivi saund ühendab žanre nagu klassika, jazz ning triphop. Tsiteerin: “GoGo Penguini moodustanud pianist Chris Illingworth, kontrabassist Nick Blacka ja trummar Rob Turner peavad oma firmamärgiks minimalistlikke klaverimeloodiaid, sügavaid bassiliine ja elektroonilisest muusikast inspireeritud täpseid rütmistruktuure. Hoolimata rangelt mõjuvatest skeemidest on trio helimaailm elav ja mässumeelne, adapteerudes nii kogenud jazziaustajate kui ka iPod-generatsiooni kardinaalselt erinevate maitsenõudmistega.”
Hind 20-25€. Pileti leiad siit

I Wear* Experiment
Algusega kell 23:59 Punases Majas
Haldjalik lauljanna Johanna ning tema muusik-talentidest kaaslased Hando ja Mikk sepitsevad 21. aprilli õhtuks kindlasti midagi meeldejäävat. Õhtu täis põhjamaist elektropoppi. Bändi laivid on võimsad oma suurejoonelise valgusemängu ning intensiivse lavalise energiaga. Meie meelest ongi selle kollektiivi trumbiks laiv-esinemised. Bändist saate rohkem lugeda meie hiljutisest intervjuust.
Hind 12€. Pileti leiad siit

22. aprill
Meshell Ndegeocello
Algusega kell 21:00 Vabal Laval
Selle Ühendriikidest pärit laulja, helilooja ning bassisti looming on ennast tõestanud neo-soul’i liikumise alguspunktina. Meshell armastab oma loomingut kanda ette ka spoken-word’ina. “Tema loodud muusika haarab endasse kaleidoskoopilise stiilide skaala, kus segunevad funk, soul, jazz, hiphop, reggae ja rokk. Kõrgelt hinnatud artisti on senise karjääri jooksul nomineeritud 10 Grammyle ja tema 11 sooloalbumit annavad tunnistust kirgliku loojanatuuri jätkuvalt pulbitsevast energiast,” kirjutab Jazzkaar.
Hind 20-25€. Pileti leiad siit

26. aprill
Steve Gadd Band
Algusega kell 21:00 Vabal Laval
Tegu on kaasaja ühe võimsama ja mõjukama perkussionistiga. Ta on üks hinnatumaid stuudio-trummareid, kes on teinud koostööd väga pika nimistuga tippartistidest. Näiteks Eric Clapton, Ray Charles, B.B King, Paul McCartney, Kate Bush, Chick Corea jpt. “Ilmselt ei ole maailmas maad, kus Steve Gadd poleks esinenud. Ta on väga oodatud ka suurtel jazzifestivalidel NewYorgist Montreux’ni. 2017. aasta kevadturnee “Way Back Home Tour” raames Steve Gadd’iga Tallinnasse saabuvasse koosseisu kuuluvad lisaks talle Kevin Hays (klahvpillid), Jimmy Johnson (bass), Michael Landau (kitarr) ja Walt Fowler (trompet),” seisab ürituse tutvustustekstis.
Hind 30-35€. Pileti leiad siit

27. aprill
Jazzkaar 2017 peaesineja: Dianne Reeves
Algusega kell 19:00 Nordea Kontserdimajas
Meie auks on diiva Eestis juba kolmandat korda. Teda on tunnustatud viie Grammy-auhinnaga ning tema looming on hingeline. Tsiteerin: “Reeves seob hingematva virtuoossusega erinevate žanride ka kõige tundlikumad värelused, olles mõjujõult Sarah Vaughan’i, Ella Fitzgerald’i ja Billie Holiday vääriline. Dianne Reeves on suurepärane interpreteerija ja ka mänguline scat-laulja. Lauljatari süda puudutab alati kuulajate hingekeeli, mis on temast teinud ühe hinnatuma esineja maailma lavadel.”
Hind 20,50-45,50€. Pileti leiad siit

Erki Pärnoja: Efterglow
Algusega kell 23:00 Punases Majas
Miskit instrumentaalmuusika austajatele, kus western’ilikud akordid on põimunud analoogsüntesaatorite saundiga. Filmimuusikalik maastikuline ning melanhoolne kõla on helilooja ja instrumentalisti Erki Pärnoja soolo-karjääri alustalaks. 2016 aastal avaldatud debüüt EP “Himmelbjerget” saab endale märtsikuus täispika jätku “Efterglow” näol.
Hind 15€. Pileti leiad siit

28. aprill
Grandbrothers
Algusega 18:00 Vabal Laval
See on duo šveitslasest pianisti Erol Sarp’i ja sakslasest elektroonika fänni Lukas Vogel’i vahel, kes on koos tegutsenud aastast 2011. Nende helipilt ulatub elektroonilise muusika maastikku, jäädes ennekõike minimalistlikuks. Inspiratsiooni on ammutatud techno‘st ja klubilikust muusikast, mida on oskuslikult põimitud ikoonilise pilli klaveriga. “2016. aastal ilmunud Grandbrothers’i debüütalbum “Dilation” tõi välja traditsioonilise pilli varjatud ja senikuulmatud võimalused – lindistuseks loodi ainulaadne analoog-rütmimasin, mis manipuleeris klaverist tulevaid helisid uudsel ja sageli ka ettearvamatul moel. Rikkaliku helipildi loomisel ei kasutatud lisaelektroonikat ega ka toetavate süntesaatorite abi,” kirjutab Jazzkaar.
Hind 15-20€. Pileti leiad siit

Iyeoka Okawo
Algusega kell 21:30 Vabal Laval
Nigeeria juurtega lauljatari jõuline naiselikkus ei jää kindlasti tähelepanuta. Tema loomingus kohtuvad põhiliselt jazz, spoken word ja r’n’b. Tsiteerin: “Enda päritolu iidseid mõjutusi kanaldades on ta eesmärk olnud saavutada positiivset mõjujõudu läbi inspireerivate ja ravivate sõnumite”.
Hind 15-20€. Pileti leiad siit

Kenton Slash Demon
Algusega kell 23:30 Punases Majas
Tegu on Taanist pärit hüpnootilise kõlaga elektroonilise muusika duoga. Liikmeteks on Silas Moldenhawer ja Jonas Kenton, kelle varasem koostöö projekt oli When Saints Go Machine, kuid kasvas välja käesolevaks Kenton Slash Demon’iks. Kollektiiv võlub oma orgaanilise helipildiga. Nende stiiliks ei ole lihtsustatud klubimuusika, vaid hoopis kuulajatele sügavat saundi pakkuv käekiri.
Hind 15€. Pileti leiad siit

29. aprill
Tigran Hamasyan
Algusega kell 19:00 Vabal Laval

See on kontsert klaveriarmastajatele. Armeeniast pärit jazzpianist ja helilooja lülitab oma loomingusse sisse killukesi etnomuusikast, minimalistlikust elektroonikast ja rokist. Tsiteerin: “Teda võib teenitult pidada jazzi üheks tulihingelisemaks pianistiks, kellele meeldib luua fantaasiaküllaseid stiiliseoseid, liites rikkaliku armeenia muusikapärandiga bebop’i, thrash metal’i ja dubstep’i elemente.”
Hind 15-20€. Pileti leiad siit

Yussef Kamaal
Algusega kell 23:00 Vabal Laval
Selle Londoni duo moodustavad löökpillimängija Yussef Dayes ja klahvpillimängija Kamaal Williams (Henry Wu). Yussef on tuntud eelkõige afrobeat ansambli United Vibrations trummarina ja Kamaal produtsendina. Tallinnasse on lubatud tulla neljaliikmelises koosseisus. Yussef Kamaali muusikat iseloomustab spontaansus ja pigem nn urbanistlik suund, just grime’i ja broken beat’i mõjutuste näol. “Yussef Kamaali moto on luua meelt ja keha liigutavat jazzi ja taaselustada jõuline sära, mis muusikute arvates on kaasaegses jazzis muutunud aina haruldasemaks. Nende album on toonud tagasi 70ndate elektrit täis eksperimentaalsed ja julged kõlad […] Paljud nende lood on sündinud spontaanselt ja sellisena ka salvestatud, jättes palade kulgemise ja kompositsiooni vabaks ja loomulikuks,” seisab ürituse kirjelduses.
Hind 15-20€. Pileti leiad siit

Estrada Orchestra
Algusega kell 23:59 Punases majas
Kodukandi jazz-funk’i viljelejad, kelle 70datele sarnane gruuv kütab kuumaks ka kõige tuimema põhjamaa inimese. Tsiteerin: “Estrada Orchestra produtsent ja bassimängija Misha Panfilovi süda kuulub filmimuusikale ja retrolikele idabloki leidudele, mida täiendavad klahvpillimängija Volodja Brodsky fusion-mõjutused. Orkestri heliloojad on võrdselt ja andunult võlutud jazzi ammendamatutest kõladest. Grupi solisti flöödimängija Ilja Gussarovi rolliks on aga publiku juhatamine heatujulisse transsi. Tantsubändi koosseisu kuuluvad veel Sashko Petrov rütmiinstrumentidel ning tenorsaksofonil ja tugeva käega biiditrummar Madis Katkosilt.”
Hind 12€. Pileti leiad siit

Kogu kavaga on võimalik tutvuda siin.

Kõik armastavad jazzi! Leia oma suund ja mine nautima.