27.-28. juulil toimub Tallinnas, Kultuurikatla pargis ehk Kultuurikatla, EKKM-i ja Linnahalli lähiümbruses esmakordselt linnafestival Sweet Spot, mis koondab kokku ilu nii silmale, kõrvale kui kõhule.
Festivali jooksul astuvad üles põnevad artistid nii Eestist kui mujalt maailmast. Tõeline pidu melomaanide südametes! See pole veel kõik – toidugurmaanidele pakuvad kõhutäit kohalikud toitlustajad. Visuaalse poole eest vastutavad intrigeerivad kunstnikud. Kõlab ebamaiselt hästi.
Sättisime lihtsamaks orienteerumiseks ritta meie lemmikud, keda ja miks Sweet Spot Festivalil kuulama minna:
Reede, 27. juuli
Frankie Animal
15:15 – 16:15, A Lava
Noorema generatsiooni indie-poprokk lipulaev Frankie Animal pakub värsket loomingut, mis on ühtaegu jõuline ja mahe, toores ja lihvitud. Bändi teevad eriliseks Marie mahlakas-tummine tämber, Jani pastoriusliku maiguga bassigruuv ja Jonase kirglikud kitarrisoolod. Ka sel korral on ootused saada osa rokilikust romantikast.
Mick Pedaja
16:30 – 17:30, C Lava (PADA)
Muusik Mick Pedaja on kahtlemata ürgse looduse olemust edasi andev kunstnik. Tema laulude sõnumid puudutavad ka kõige kaugemaid hingesoppe, pöörates tähelepanu lihtsatele inimlikele väärtustele väljaspool materiaalsust. Kindlasti väärt kontserdikogemus!
Vaiko Eplik ja Eliit
16:45 – 17:45, A Lava
Kooslus, mis toob igaühele naeratuse suule. Nad panevad ka kõige tõsisema kuulaja muigama – olgu siis mõnusalt vahetu lavalise olekuga, humoorikate repliikidega või võrratu loominguga. Üllatuslik, põnev ja alati heatujuline!
Ilus Hetk
17:00 – 19:00, E Lava (EKKM hoov)
Selektorite girl-power duo Girti ja Liisi toovad publikuni soul’i, rnb, hiphop’i ja funk’i võnkeid – kõike, mida üheks non-stop tantsuks tarvis.
Miljardid
17:15 – 18:15, B Lava
Marten Kuningas, Raul Ojamaa, Peedu Kass ja Kristjan Kallas moodustavad põhjamaist poppi viljeleva kollektiivi Miljardid. Nende debüütkauamängiv “Kunagi läänes” on saanud suurepärast tagasisidet. Albumil kohtab esimese maailma üksildustunnet, sõltuvussuhteid, otsinguid ning ajastule omaseid maneere. Samal ajal kohtab albumil üleskutset universaalsele armastusele ning jutlustus hinge ajatust olemusest. Bänd säilitab oma esoteeriliste kalduvuste suhtes siiski teatava distantsi, lubamata kordagi muutuda liialt läilaks.
José González
18:15 – 19:15, A Lava
Argentiina päritolu laulja ja laululooja José Gonzáleze menukas esmavisiit Eestisse leidis aset 2008. aastal Jazzkaar festivali raames. Tegu on pastoraal-indie trubaduuriga, kelle loomingut on mõjutanud nii klassikaline kitarrimäng, Kuuba nueva trova kuulsuse Silvio Rodrigueze pärand, hardcore-punk ja postrock kui inimõigused ja moraalidilemmad. Gonzáleze palad on akustilisest kitarrist ja pehmeist vokaalmeloodiaist kantud, ühtaegu õrnad ja vihased. Tema kontserdid on emotisonaalsed ja pakuvad suurt laengut. Usun, et ka Sweet Spotil ei pea tema ülesastumises pettuma.
Little Dragon
18:45 -19:45, B Lava
1996. aastal Rootsis kujunenud elektroonilise muusika kollektiivi Little Dragon eesotsas figureerib Jaapani ning Ameerika juurtega lauljatar Yukimi Nagano, kelle vokaal on üdini omapärane ja kergesti äratuntav. Silmapaistva stiiliga bänd on ujunud muusikatööstuse peavoolule vastu, tuues kuulajateni nišiga trip-hop’ilikku ja synthpop’ilikku loomingut. 2010. aastal õnnestus Eesti publikul Little Dragoni kontserti kogeda toonases džässi-baaris Clazz. Sel aastal on võimalus osa saada palju mastaapsemast ülesastumisest. Megahea!
Chalice/Jarek Kasar
19:30 – 20:30, C Lava (PADA)
Kes siis ei mäletaks lugu “Mulle meeldib see”, “Head ööd” või “Harald ja Matilda”? Ma usun, et kõik eestlased on mingil viisil Jarek Kasari aliase Chalice’i loominguga tuttavad. Chalice on kindlasti kunstilisema ja rahulikuma suuna teerajajaks Eesti räppmuusikas. Olles nii ekperimentaalse produtsendi kui ka heatujulise MC rollis. Aliase Chalice all artist enam eriti laive ei anna, seega eriline võimalus.
Honey Dijon
20:30 – 22:00, D Lava (BLACKBOX)
DJ, produtsent ja stiili-ikoon Honey Redmond ehk Honey Dijon jõudis muusika juurde oma vanemate soul’i ja rnb vinüüle kuulates. Tema signatuur-saund on arenenud Chicago ja New York’i kombinatsioonist. Muusikaformaatidest eelistab ta endiselt vinüüli ning tema DJ setid on kirglikud ja ehedad. Tantsumaratonini!
NOËP
21:00 – 22:30, C Lava (PADA)
Elektro-popstaari Kõpperi looming süstib kuulajasse optimismi ja kergust, samas mõjudes kohati nostalgilisena. Selles on tabamatu paeluv faktor, mis on kõrvu jäänud paljudele üle maailma. Laividel seab NOËP esikohale optimismi ja tantsu. Hea tuju garanteeritud.
London Grammar
21:45 – 23:00, A Lava
Suurbritanniast pärit trio London Grammar alustas aastal 2009 ja on kokku avaldanud lühiformaadi “Metal And Dust” ning kauamängivad “If You Wait” ja “Truth Is a Beautiful Thing”. Kollektiivi lauljanna Hannah Reid’i vokaalid on tugevad ja voolavad. Sageli meenutavad ooperilikku maneeri. Ka tekstikirjutajana on tal annet, põhiliselt keskendudes just isiklikule elule ning inimsuhetele. Tema nišš on paeluv jõulisus, kuid samal ajal ka minimalistlikkus nii olemuses kui ka muusikalises väljenduses. London Grammari looming on segu ambient’ist, melanhoolsusest ja klassikast. Väga meeldiv üllatus, et just see ansambel line-up’i valitud sai!
Laupäev, 28. juuli
Estonian Funk Embassy
14:00- 16:00, E Lava (EKKM hoov)
Kogukond Estonian Funk Embassy toob publikuni šarmikad DJ’d, kes selekteerivad funk–soul–disco parimaid leide. Mõnus viis alustada uut, muusikat täis, päeva.
I Wear* Experiment
15:45- 16:45, B Lava
Maagilise põhjamaise sünergiaga kodumaine trio, mis on teinud omale nime ka Aasias. Kollektiivi loomet vürtsitavad ärksad kinemaatilised popibiidid ning ootamatult julged kompositsioonid. Eriliselt tõusevad esile Hando Jaksi ja Mikk Simsoni jõuline instrumentaalmäng, mille kulminatsiooniks on Johanna Eenma müstiliselt kõlav vokaal, mis jääb veel pikalt “kummitama” pärast kontserti. Soovitame kogeda!
Soichi Terada
17:00 – 18:00, D Lava (BLACKBOX)
Jaapani house-muusika esindaja Soici Terada on lääne publiku südame võitnud meeldivalt naiivse ja samas emotsionaalse saundiga. Oma pika karjääri jooksul, mis sai alguse juba 80ndatel, on Terada loonud helitausta näiteks arvutimängule “Ape Escape”. Tema stiil varieerub meeldivalt lõbusast tujuka ja isikupärase hingelisema muusikani. Huvitav.
EiK
20:00 – 21:00, E Lava (EKKM hoov)
Noor art-hop ja spoken word’i artist EiK pakub mõnusat ja rahulikku kuulamist luulekunsti huvilistele. Traditsioonilise hiphop’iga alustanud räppar leidis lõpuks omanäolise suuna, mis on tema olekuga rohkem kooskõlas. Pakub Eesti muusikamaastikule värskust. Tekitab küsimusi, et kas festivalil näeb teda suurel laval või hoopis äkki õdusas festivalitelgis? Igal juhul tasub pilk ja kõrv peale visata.
Tommy Cash
20:30 – 21:45, B Lava
Täiesti pöörane tegelane, kelle musikaalne pool ei ole just paljudele meelepärane, kuid visuaal võtab täiesti sõnatuks igaühe. Kindlasti paneb semiootikud üle mõtlema ning varjatud tähendusi otsima. Ilmselt toob publikuni ka sel korral hüper-energilise esinemise. Tsiteerides ühte vanemat prouat peale “Surf” ja “Winaloto” video vaatamist: “Kas see on avangard-hiphop?”.
Róisín Murphy
21:45 – 23:00, A Lava
Kostüümidraama, eksperimentaalne elektro-pop ja võimas naisenergia. Kõlab intrigeerivalt. Esmakordselt kogus Murphy tuntust duoga Moloko, mis 90ndatel trip-hop’i ja nu-disco sfääridesse liigitus. Oma soolo karjääriga alustas lauljanna 2005. aastal. Teda on nimetatud tõeliseks art-pop kuningannaks. Kasutage võimalust ja minge kuulama! Festival lõppeb väga põneval noodil.
Kogu programm on saadaval festivali kodulehel. Line-up on võimas! Harjutage teleporteerumist, sest palju intrigeerivat toimub üheaegselt.
Festivalipassid on müügil hinnaga alates €89 ja päevapiletid hinnaga alates €59. Soetada saab festivali kodulehelt