Rubriik “Minu koht” pakub melomaanide poolt kokku pandud muusikalisi valikuid. Loodud pleilistid on inspireeritud või sümboliseerivad tegijate jaoks olulisi paiku – olgu nendeks reaalses maailmas eksisteerivad kohad või hoopis ettekujutletavad maailmad.

Sel korral viiakse kuulaja fiktiivsusesse, mille kureeris mänedžer, selektor, aktivist ning kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist Britt Randma. Inspiratsiooni sai Britt müütilisest Eedeni aiast. Nimelt manab pleilist teekonna paradiisi ja hedonismi, kuid lõpetab traagilisemal noodil. Tutvu tagamaadega:

Valisid pleilisti teemaks Eedeni aia. Miks selle temaatika teed läksid?
Mulle tundus, et reaalne füüsiliselt eksisteeriv koht oleks pisut liiga etteaimatav ja igav. Tahtsin endale loomingulist väljakutset, kus pean ehitama maailma fiktiivsusele. Mulle meeldis mõte loo jutustamisest läbi eksisteeriva loo, pannes see endale sobivasse võtmesse. USAs oli mul rõõm töötada sellise artistiga nagu Weyes Blood ning üks motiividest, mis tema loomingus mitmel korral läbi käib on Eedeni aed. Kui koostasin nimekirja kohtadest, millest tahaksin playlisti teha, siis just see idee jäi pikimaks meelde.

Mille poolest peegeldab valitud kohta nimistusse selekteeritud muusika?
Eedeni aeda tunneme paradiisina. Koht, kus kõik on hästi, ümbritseb lopsakas loodus, heaolu ning ideaalne elukeskkond. Paljud autorid väljendavadki rahulolu, headust, helgust, kergust valitud muusikateostes. Kõik palad loovad meeleolu ning aitavad jutustada kaasaegset versiooni Eedeni aia loost. Teekonda paradiisi, hedonism ning heaolu kuni ootamatu languse ja ebaõnnestumiseni. Playlist kasvab dünaamiliselt kogu retke vältel ja lõpeb ärevamate ning traagilistemate paladega. Meenutades meile, et inimene on tihtipeale oma ihade ohver ja mõõnu leidub kõigil.

Millist biiti valisid, kui peaksid paari lausega kokku võtma?
Muusikavalik on sel korral ehk pisut abstraktsem ja kunstilisem kui minu tavapärased pleilistid. Proovisin kaasata võimalikult palju erinevaid naisautoreid, kaasaegse mehe arhetüüpe ning LQBTQ+ kogukonda. Listist leiab palju artiste, kelle vastu on mul väga suur austus. Tervikuna moodustab list muusikalise jutustuse, mis räägib loo püüdlusest täiuslikkusele, ebaõnnestumisest ja pettumusest. Eluline ja samastatav, usun, et meie kõigi jaoks.

Lase muusikal end kanda: