Tänavuse Noortebändi konkursi võitnud Narva kollektiiv YE on koos tegutsenud poolteist aastat ning stiililt viljelevad muusikud mahedat venekeelset alternatiivrokki. Ansamblisse kuuluvad Alexey Kupavyh, Jevgeni Mihhejev, Aleksandr Titov, Vassili Garenskihh ja Egor Gratchov. Paljulubav viieliikmeline bänd astub üles kultuurifestivalil Võnge, mis toimub 2. ja 3. juulil Sooglemäe talus Ala külas Tõrva vallas Valgamaal. Noorte muusikute jaoks on tegemist esimese kontserdiga väljaspool Narva linna.

Eesoleva festivali ning kollektiivile olulise ülesastumise valguses palusime bändi solistil Egor Gratchovil valida endale inspiratsiooniks meelepärase paiga ning panna kokku “Minu koht” pleilisti. Egori valikuks sai talle oluline elumaja Narvas, aadressil Tallinna mnt 36. Oma valikute tagamaad avas vokalist niiviisi:

Egor, valisid pleilisti temaatikaks aadressi Tallinna mt 36 Narvas. Miks nii?
Vaatajale tundub, et see on täiesti tavaline viiekorruseline hruštšovka, mis ei eristu teistest omasugustest absoluutselt mitte mingil moel. Näotu raudbetooni konstruktsioon, mille trepikodades sai alguse hämmastav sõprus ning mis kujunes ühtlasi ka minu esimese armastuse hälliks.

Mil viisil peegeldab pleilisti selekteeritud muusika valitud koha vaibi?
Pleilist demonstreerib kogu emotsionaalset spektrit, mida tundsin sealses majas, ühes kindlas korteris oma aega veetes. Oli rõõmu, vahel ka mitte nii väga. Ilmselgelt moodustavad ritta seatud träkid üksteist täiendades teatud tujusuuna, mis on aga kuulaja enda tunnetuse küsimuseks.

Millise muusika valisid, kui peaksid kokku võtma?
Valisin oma lemmiku muusika.

Kuula:


Ansambel YE esineb Võnge festivalil laupäeval 3. juulil Punchi laval kell 15:15.

Päisefoto: Jevgenia Ostrovskaja