Hiljuti kerkis orbiidile värske The Boondocksi singel “Whatever You Said Went Over My Head”, mis juhatab sisse uue peatüki bändi seni nurgelises diskograafias. Nunnu roosades toonides indie on jäetud rannaliivale ning ansambel sukeldub hoopis sügavale post-pungi merre. Masinlik trummibiit, valjult kriiskavad kitarrid ja rahutud vokaalid – lugu on toorest energiast laetud. Niisiis pöörasime pilgu bändi poole ning palusime kureerida vähemalt sama hea kuulamise.

Kohtadepõhine seeria “Minu koht” üllatab täna kodumaisest bändimuusikast laetud pleilistiga. Pärnu skeenest inspireeritud muusikalise nimistu pani kokku kollektiivi The Boondocks trummar ja loovjuht Karl Kevad.

Valisid pleilisti temaatikaks Pärnu skeene. Miks?
Kollektiiv The Boondocks on üks paljudest suvepealinnas sündinud bändidest. Meenub, et kunagi tituleerisin kohalikule ajalehele intervjuud andes Pärnu “Eesti Manchesteriks”. Tunnen nii siiamaani. Vaatamata oma väiksusele sünnib siin ohtralt häid muusikuid ja head muusikat.

Kui bändikaaslastega keskkooli lõpetatud sain ja Tallinnasse ülikoolielu elama läksin, siis täiesti selgelt joonistus välja pealinna muusikaline skeene. Nagu ikka, tekkis tahtmine “oma asja” järele ja nii ma siis tunnengi, et kuulume pigem Pärnu skeenesse. Siit oleme pärit, siin olen kirjutanud kõik lood ja salvestanud kõik albumid, ja nende artistidega samastun ilmselt enim. Seega, minu koht!

Mille poolest peegeldab valitud paika selekteeritud muusika?
Kõik lood on mingil moel Pärnuga seotud, olgu siis laulukirjutaja või mõni bändiliige põline pärnakas või bänd Pärnus kokku pandud. Lugusi valides oli enamustel juhtudel lausa kosta muusikas seda legendaarset Pärnu suve ja vabadust, ja üllatavalt palju on lugudes merega, rannaga seonduvat temaatikat.

Millise muusika valisid, kui peaksid paari lausega valikuid iseloomustama?
Suhteliselt seinast seina, aga pigem bändiskeene fookusega, eesmärk on maalida heliline pilt Pärnu bändiskeene muusikast. Enamus neist kollektiividest tegutsevad ka siiani. Kõiki artiste Spotify-s muidugi pole, seega kutsun kõiki julgelt üles uurima ka mujalt Pärnu muusika ajaloo kohta.

Kuula: