Rubriik “Minu koht” pakub melomaanide poolt kokku pandud muusikalisi valikuid. Loodud pleilistid on inspireeritud või sümboliseerivad tegijate jaoks olulisi paiku – olgu nendeks reaalses maailmas eksisteerivad kohad või hoopis ettekujutletavad maailmad.

Muusikakommunikatsiooni ja -turunduse spetsialist ning artistimänedžer Liina Tammepõld on muusikutele tugevaks toeks olnud juba aastaid. Muusikatööstuses tegutsevana on ta loomulikult ka paadunud melomaan. “Minu koht” formaadi jaoks seadis Liina ritta biiti lähtudes teel olemise vaibist – inspireerudes elust ja liikumises olemisest. Mida see täpsemalt tähistab selgitab ta aga ise!

Valisid temaatikaks teel oleku. Miks?
Valisin sellise teema, sest teel ja liikumises olemine on minu meelest ülioluline ning tihti põnevam ja seikluslikum kui sihtpunkt ise. Olgu see siis füüsiline liikumine ja reisimine mingisse paika või avastusretked iseeneses ja oma elu tegemistes. 2020 eriti palju võimalusi füüsiliselt reisida ei pakkunud, aga seda enam oli minu jaoks oluline püsida liikumises ja tegevuses just vaimses mõttes. Niisama palju kui mulle meeldib seigelda ja uut avastada, meeldib mulle ka omaette mõtiskleda ja olnut meenutada. Samas ei tohi ära unustada hetkes olemist ja nautimist. Seda kõike aitab muusika teha.

Mille poolest peegeldab on the road tunnetust valitud muusika?
Kõik need lood on minu jaoks palju enamat kui lihtsalt mõni minut muusikat – need meenutavad mingeid väga konkreetseid hetki või inimesi elavalt ja selgelt ning suurem osa neist on seotud just ühest kohast teise liikumisega. Need lood tekitavad nostalgiat ja mingil määral melanhooliat, samas õnnetunnet ja tänulikkust, sest kuigi nendesse konkreetsetesse hetkedesse ei saa kunagi tagasi, siis ometi need lood viivad sinna ja meenutavad elu ilusaid ja valusaid hetki – elus ja liikumises olemist. On nii päikeselist ookeaniäärset rannapidu Kambodžas kui ka vihmamärgade akendega halli maanteesõitu Inglismaal, sekka mõned popikad guilty pleasure palad, mida ikka ja jälle läbi aastate naudin. 

Millise muusika valisid, kui peaksid paari lausega valikuid iseloomustama?
Sai selline pigem rahulik kulgemine mõne tempokama hetkega. Suuresti mõjutatuna talvisest omaette olemise meeleolust, mil on eriti mõnus veidi nostalgitseda ja mõelda, kuhu suunda parasjagu jalge all olev teerada viib. Kui 2021. aasta peale mõelda, siis ma ootan ja loodan väga, kohe VÄGA, et liigume selles suunas, et saab taas vabalt kontserte nautida – minu playlisti välisartistidest ootan Michael Kiwanuka ja Nothing But Thieves’i kontserte Tallinnas ning loodetavasti jõuab üks välismaine esineja veel sel aastal Eestisse. Kohalikest artistidest tahaks samuti kõiki näha!