Kohtadeteemaline pleilistide seeria serveerib melomaanide poolt kokku pandud muusikalisi valikuid, mis on inspireeritud või sümboliseerivad tegijate jaoks olulisi paiku. Olgu nendeks riigid, linnad, külad, lokaalid või ettekujutletavad maailmad.

Oleme vaibinud põnevate kultuuriinimeste muusikaliste valikute saatel. Täna pöörame pilgu kodumaa ühe pikemaaegsema festivali korraldustiimi poole. Nimelt, muusikafestivali Jazzkaar produtsent ja muusik Marti Tärn pani kokku eklektilise pleilisti inspireerituna prooviruumi värvikast elust.

Marti, valisid oma pleilisti temaatikaks prooviruumi. Miks on valitud koht Sulle oluline?
Kui publik kuulab kontserti, siis selleks hetkeks on eelnevalt toimunud terve rida ettevalmistavaid asju. Üldjuhul on üks nendest olnud tundide või lausa päevade või nädalate pikkune prooviruumis/stuudios istumine ja harjutamine. Mulle on prooviruum sageli ka kontori eest. Kui pillimängust väsimus peale tuleb, siis vahelduseks saadan proovikas olles e-maile ja vastupidi ka. Kui silmad arvuti vaatamisest juba punased, siis jube mõnus on istuda korraks klaveri või trummide taha ja ennast “tühjaks” mängida! 

Mille poolest peegeldab valitud paika playlisti selekteeritud muusika?
Erinevatel elu hetkedel olen enda proovikas või kooli harjutusruumis kõiki neid lugusid kas maha kirjutanud, kaasa mänginud mõne pilliga või mänginud mõne ansambliga.

Millise muusika valisid, kui peaksid paari lausega valikuid iseloomustama?
Mulle meeldivad erinevad muusikastiilid ja võib-olla antud valik peegeldab natukene seda eklektilisust.

Kuula:

Päisepilt: SADU