Rubriik “Minu koht” jätkub! Kohtadeteemaline pleilistide seeria serveerib melomaanide poolt kokku pandud muusikalisi valikuid, mis on inspireeritud või sümboliseerivad tegijate jaoks olulisi paiku. Olgu nendeks riigid, linnad, külad, metsad, lokaalid või ettekujutletavad maailmad.

Elame ajal, mil sotsiaalsed ning paljud muud eluaspektid on pausile pandud. Pole midagi teha, kannatame ära! See ei tähenda, et me ei tohiks unistada, meenutada või igatseda. Kontsertide ja festivalide korraldaja, GR0M meeskonna ning Damn.Loud.Agency eestvedaja Roman Demtšenko seda “Minu koht” seerias teebki. Inspireerituna just live-kontsertidest on vaatluse all muusikamaailmas palavalt armastatud promootori muusikalised eelistused, mida ta aga ise nüüd lähemalt tutvustab.

Roman, selgita üle, millise koha pleilisti inspiratsiooniks valisid?
Selle pleilistiga sooviksin külastada sellist kohta nagu live kontsert. Kogu see elu-melu, energia ja emotsioonid ning ka sotsiaalne aspekt. Erinevad seltskonnad, uued tutvused piletimüügi järjekorras, joogi valimine baaris, inimeste häälte sumin, hängimine suitsunurgas, lollid naljad. See hetk, kui artist hakkab lavale tulema, kõik jäävad vait ja tuba on “elektrit” täis. Esimene basstrummi löök ja subwooferid, mis panevad keha värisema. Soovin külastada just sellist kohta, mis on täis maagiat ning mida on väga raske sõnadega kirjeldada. Noh, teate küll, see hetk, kui hakkab mängima lemmiklugu, maailm pöörleb ja kõik muud asjad ununevad. Enam ei saa aru, kus on lagi ja kus põrand ning kes Sa üldse oled.

Miks just selline teema-valik?
Väga lihtne – igatsen seda kõike. Kontseptsioon nagu “live-kontsert” on viimase aasta jooksul tihtipeale puudulik olnud. Jah, meie siin Eestis oleme ilmselt saanud natukene rohkem kontserte nautida kui mujal Euroopas, kuid see pole ikkagi piisav. Parimatel aegadel korraldasin-külastasin kuni 5-6 kontserti nädalas. Eks see laiv kontsert on selline asi, mis teeb elu palju huvitavamaks ja ilusamaks. Isegi ütleksin, et elu väärt elamist. 

Mille poolest peegeldab valitud muusika ammuigatsetud kontserti?
Pleilist sisaldab paljusid mälestusi, mida olen ise kogenud. Ja kindlasti ka palju fantaasiamaailma. Peegeldan siin just seda hetke, kui muusika võtab Sinu üle ja tekitab võimsa emotsiooni. Hetke, mil tuleb kananahk peale… või nii.  

Millise muusika valisid, kui peaksid paari lausega valikuid kokku võtma?
Eks seal on minu maitsest seinast-seina muusikat. Minu lemmikumad. Enamus on tumedamat sorti muusika, mõned lood kurvemad, mõned hoopis kurjemad. Aga usun, et live-esitluse kontekstis oleksid nad kõik “total bängerid”.

Kuula: