4.-10. oktoobrini toimub taas moefilmide festival MoeKunstiKino, mis toob kinoekraanile värske valiku moe- ja kunstimaailma tutvustavaid dokumentaalfilme. Festival toimub Tallinnas kinos Sõprus, eriseanss leiab aset ka Tartu Elektriteatris.

“Sel aastal on valminud tõeliselt põnevaid filme legendaarsetest moeloojatest nagu Alexander McQueen, Vivienne Westwood, Christian Dior ja mitmed teised. Iga film avab killukese ülipõnevast moemaailmast ning tutvustab meid kõiki puudutava valdkonna erinevaid tahke,”
tutvustab festivali looja Helen Saluveer.

MoeKunstiKino programmi kuulub 9 dokumentaalfilmi, teiste hulgas näiteks “McQueen”, “Kusama: lõpmatus”, “Westwood: punkar, ikoon, aktivist”, “Christian Diori kavandid”, “Mida mehed kannavad” ning “Kollane on keelatud”. Filmidele teevad sissejuhatuse kohalikud moeeksperdid Britt Samoson, Piret Puppart, Xenia Joost jne.

Enne dokumentaalfilme saab kinolinal nautida ka videograaf Getter Kuusmaa loodud mini-moefilme, mis kõnelevad lugusid Eesti disaineritest ja brändidest. Moekunstikino raames linastuvad filmid annavad ülevaate Kuusmaa töödest ning tema kui kunstniku väärtustest ja käekirjast. See on otsekui tinglik näitus, mille raames jõuab kohalik mood suurele ekraanile üsnagi ainulaadsel viisil.

MoeKunstiKino filmiseansid toimuvad Tallinnas kinos Sõprus, eriseanss ka Tartu Elektriteatris. Lisainfo filmide ja programmi kohta on veebilehel www.moekunstikino.ee. Filmid linastuvad ingliskeelsena või ingliskeelsete subtiitritega, filmil “McQueen” on eestikeelsed subtiitrid.

MoeKunstiKino piletid on müügil kino Sõprus kassas, Piletilevi müügipunktides ja www.piletilevi.ee, Tartu seansi piletid Tartu Elektriteatri kassas ja veebilehel https://elektriteater.ee/.

Koostöös Rahva Raamatuga on filmide juurde valitud ka teemakohased raamatud, millega saab tutvuda festivaliperioodil Viru Keskuse Rahva Raamatu kaupluses.

MoeKunstiKino esitleja on Viru Keskus, toetajad ja koostööpartnerid on Mionetto, Eesti Kultuurkapital, Rahva Raamat, DHL Estonia, GET, AD Angels, ETV2, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Kultuuriamet, kino Sõprus ja ajakiri Säde.

MoeKunstiKino infokanalid:
www.moekunstikino.ee
facebook.com/moekunstikino
instagram.com/moekunstikino

Pressiteade ja lisainfo:
Helen Saluveer
info@moekunstikino.ee