Mäletate ju küll, kui aasta alguses jagasime mõtteid,
mis sündmusi 2016. aastal külastada. Ühega neist üritustest saate juba homme ühes rütmis lainetada.
Nimelt 14. mai öösel avavad vahemikus 18.00-23.00 oma uksed muuseumid üle Eesti. Kuna 2016. aasta on kuulutatud Merekultuuriaastaks, siis seoses sellega on Muuseumiöö läbivaks teemaks valinud “Öös on laineid”. Saarlasena kiidan heaks ja loksun muheledes kaasa.

Muuseumiöö ise kirjutab järgmist:

Muuseumiöö toimub laupäeval, 14. mail 2016 ja Eesti muuseumid on merekultuuri-aastast inspireerituna sündmuse teemaks valinud “Öös on laineid”. Laineid võib tõlgendada väga erinevalt – merelainete kõrval on olemas ju moe- ja trendi-, valguse- ja helilained. Kuidas lained üldse tekivad? Kuidas lained laevu, ideid ja valgust edasi kannavad? Mis meie ümber hetkel laineid lööb? Kuidas tekivad kuumalained ja millal hakkasid spordisõbrad staadionitel laineid tekitama?

Muuseumides pannakse kokku muuseumiöö eriprogrammid, sest just rohked õpitoad, erilised ekskursioonid ja võimalus mõnd eksponaati hoopis uue nurga alt vaadata on need põhilised asjad, miks maikuus koos sõprade ja perekondadega kodust välja tulla. Programmis osalevad muuseumid avavad muuseumiööl oma uksed kell 18-23 ning sel ajal on sissepääs tasuta. Igal aastal on muuseumiööl oma uksed lahti teinud ka järjest suurem arv arhiive, galeriisid, kirikuid – üht või teistpidi teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevaid organisatsioone. Kõikide osalevate muuseumide öö eriprogrammidega saab tutvuda muuseumide programmide lehel.

Mina olen oma käigud juba paika pannud, pane Sina ka! Programmi uuri SIIT.

Mõned soovitused Tallinnas:
Kultuurikatla programm
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Eesti Tervishoiu Muuseum
KUMU

Või miks mitte võtta ette reis mõnesse väiksemasse kohta:
Arvutimuuseum
Flo Kasearu majamuuseum 
Kalevi martsipanimuuseum

Nautigem öist kultuuri!

Kaisa Tooming (Häppening)