Täna, 15. juulil avaldas muusik EiK omanimelise kogumiku ‘’EiK’’ koostöös TIKS Rekordsiga, mis sisaldab kolme juba ilmunud ja viit täiesti värsket pala. 

“Plaadi “EiK” puhul on tegemist justnimelt kogumikuga paladest, mis me bändiga alates möödunud aasta maist oleme valmistanud,‘’ täpsustab autor. Lisaks juba eelnevalt väljaantud lugudele, “Ilusti”, “Tinnitus” ja “Ilusti” remix, leiab sellelt 5 täiesti värsket laulu, mida ühendab sama koosseisu kindel helikeel. Plaat ilmus koostöös Luurel Varasega, kes tegi elektroonilised taustad; Mattias Tirmastega, kes mängis elektrikitarri ja Maris Pihlapiga, kes laulis taustavokaale ja mängis viiulit. Lisaks põhituumikule olid vokaalide salvestamisel abiks produtsent Sander Mölder, kitarrist Jonas Kaarnamets (Frankie Animal); trummid salvestas Rainer Meinart ja  mängis Kristjan Tenso (Kenors). Lood mixis ja masterdas José Diogo Neves.

‘’Plaadi loomeprotsess oli sisuliselt üks kuudepikkune ideede, salvestiste ja inimeste liigutamine ühest stuudiost, kodust või prooviruumist teise. Kuna kokku oli sattunud hulk üpris eriilmeliste muusikamaitsetega persoone, sai katsetatud vähemalt minu jaoks täiesti uusi stiile ja lähenemisi,’’ kommenteerib EiK. ‘’Seadsin elus esimest korda sõnu house’i peale, salvestasime mu esimesed päris trummikomplektiga mängitud trummid, demode loomise lõpusirgel tegime isegi lugusid, mis kaldusid kohati indie popi ja shoegaze’i suunas,’’ täpsustab luuletaja.

TIKS Rekords plaadifirma esindaja, produtsent Sander Mölder lisab omalt poolt: ‘’No Eikiga on nii, et ta on kindlalt üks Eesti töökamaid poeete-räppareid. Nende 2 plaadi puhul, kus mul on õnnestunud temaga koos stuudios olla ja kaasa mõelda, pole vist olnud ühtegi korda, kui ta ei oleks esimese ‘take’iga kõike ideaalselt linti saanud. Järgmised salvestused on lihtsalt tema enesetunde parandamiseks, et ta ei tulnud mütsiga lööma.’’

 

EiK esitleb enda uut muusikat 30. juulil Tallinnas, lokaalis Uus Laine ning lisaks astub üles augusti lõpus toimuval Tallinn Music Weekil – TIKS Rekords kontsertõhtul, 28. augustil, F-hoone mustas saalis.

Kuula kogumikku:

 

EiK on Eesti luuletaja ja muusik, kelle esimene salm sai paberile umbes 6-aastasena, muusikaline tegevus algas aga 2014. aasta juulis. Tema looming seob endas emakeelsed värsid, poeetilise hiphopi ning vahetute emotsioonide peegeldamise.

Loe Häppeningi intervjuud noore EiKiga: https://anditshappening.ee/eik-endast-loomingust-ja-tulevikuplaanidest/

 

EiK sotsiaalmeedias:

Instagram: instagram.com/eikluuletab
FB: https://www.facebook.com/eikluuletab/
Bandcamp: eikluuletab.bandcamp.com

 

Päisefoto: Mirjam Orav