Jaanipäev on iidne suvepüha, mille õhtul on kombeks süüdata jaanituli. Paljud rahvad seostasid jaanituld päikesepüha ja -kultusega. Jaanitule juures on läbi sajandite tantsitud ja lauldud. Sinna kutsuti pillimehi või ansambleid. Kuna tegemist on aasta kõige lühema ööga, oli tavaks olla päikesetõusuni ärkvel. Üldlevinud arvamuse järgi on suur õnn, kui jaaniööl ei saja. Muide, jaanikastel on läbi paljude sajandite usutud olevat maagiline tervistav ja ilu andev jõud. Seetõttu soovitati ka mõni kukerpall teha. (Berta: 2004)

Nautige puhastavat jaanituld ning lühikest ööd. Otsige sõnajalaõisi ja visake profülaktika mõttes ka mõni tirel. Kui üleliia suurt melu ei soovi, võtke aeg lihtsalt maha. Olge iseenda seltsis.

Muusika on heaks kompanjooniks nii maal kui ka linnas. Nii üksinduses kui ka suuremas seltskonnas ja ka iga ilmaga. Siit mõned päikest ja hommikukastet täis träkid teile kaaslasteks:

1. Vanilla – Too Much

2. AbJo – Boombap Nippon (Theodore WHITE Flip)

3. Enjoyed – Paws

4. Shagabond – Citrus Shampoo

5. Muneshine & PWNDTIAC – Kickin’ In The Beat

6. Childish Gambino – Terrified (Zikomo Remix)

7. Pomo x Kaytranada – Cherry Funk

8. Julio Bashmore ft. Sam Dew – Holding On

9. Omar – Feeling You (Henrik Schwarz Remix)

10. Henry Saiz ft. Eloy- It’s Not Over

Ja kui teil neist ei piisa, siis meie SoundCloud’i kontol on mitmeid jooksvalt täienevaid pleiliste erinevatele maitsetele. Ka pidusemaid näiteks:

Lisaks, kui asud juhuslikult Saaremaal, oled tantsutujus ja veel plaane tehtud pole, siis soovitame minna Piidivabrikusse. Piidivabrik on korraldanud ägeda jaaniõhtu programmi. Üles astuvad Lexsoul Dancemachine ning Estrada Orchestra. Peale laive selekteerivad muusikat Estonian Funk Embassy DJ’d. Mõnus vaib garanteeritud!
Pilet 15€. Rohkem infot Facebookis.

Häppeningi tiim soovib mõnusaid jaane!