Neljapäeval, 18.mail kell 18:00 toimub Vaal galeriis vestlus kunstniku ja disaineri Marit Ilisoniga.

Marit Ilison ei esine tihti ning ka tema käesolev näitus “Ootamine” on üle mitme aasta taas teostatud kontseptuaalse kohaspetsiifilise ruumitöö vormis, luues nii silla tema varasemate sarnaste teostega. Igapäevaselt ennekõike moekunstiga tegeleva multidistsiplinaarse Ilisoni jaoks on aga olenemata valdkonnast olulisim vaadelda keha ja ruumi suhet, anda tähendusi lihtsatele elementidele ning luua meeldejäävaid kogemusi ja tundeid. Ka tema rahvusvaheliselt tuntuim projekt “Longing For Sleep” on lähtunud üdini kontseptuaalsest tunde materialiseerimise ideest.

Näitus “Ootamine” ei ole moenäitus ning sel on pealtnäha trafaretne alguspunkt, kuid töö mõistmiseks peab peatuma, võtma aega, keskenduma ja vaatlema. Viibides näitusel, tekib vaatajas loomulike instinktide ajel ootus ja hasart, mis juhtub? Kui kaua peab veel ootama? Kas aeg läheb oodates kiiresti või aeglaselt? Vaatleja peab jälgima monotoonset ja meditatiivset tegevust ning keskenduma. Kõik see tõmbab inimesed automaatselt hetkesse, eemale argimürast ja – mõtetest, mis on olnud ka Ilisoni varasemate tööde peaeesmärke, esitades ühelt poolt inimtajule väljakutse, teisalt andes puhkust peast toimivale virr-varrile.

Ilisoni mõttemaailmast, kunstnikupositsioonist, sosistavast luksusest; keha, ruumi ja inseneeria oodatud või ootamatust kohtumisest ning ootamisest, kui fenomenist räägib autoriga Kaarin Kivirähk. Kivirähk on KKEK’i uudiskirja toimetaja ja projektijuht ning avaldanud kirjutisi Sirbist moeajakirjadeni.

Ilisoni näitus “Ootamine” on avatud vaid veel sellel nädalal:
T-R 12.00-18.00
L 12.00-16.00.

Kunstnikuvestlus toimub neljapäeval, 18.mail kell 18.00 Vaal galeriis, Tartu maantee 80D. Näitusest osa saamiseks palume kohale tulla varem.

Olete soojalt oodatud!

Cover foto: Tõnu Tunnel