Viru Keskuse esimesel korrusel asuvas butiigis Crème de la Crème on 28. aprillist kuni 27. maini avatud Darja Popolitova ehtekunsti näitus CODE (IN)VISIBILIS, mis loodi koostöös parfüümispetsialist Kai Laidlaga.
Ainulaadne näitus sulandab ehted ning parfüümid intrigeerivaks tervikuks, rikastab vaimu ja avardab meeli ning pakub eriilmelisi visuaalseid ja lõhnameelte teel tajutavaid elamusi. Näitus on mõeldud kõigile, kes hindavad disaini, kvaliteeti, detaile ja ilu.

Näitus puudutab parfümeeria ja ehtekunsti maailma intrigeerimise võimalusi. Kus ja kuidas nad püsivad dialoogis? CODE (IN)VISIBILIS on nende dialoogide visualisatsioon ja edasiarendus. Lõhn ja ehe on kultuurilised nähtused. Nad mõjutavad meie suhteid eetilise ja esteetilisega ning loovad tähendused vastavalt aja näole. Nad täidavad identifitseerimise funktsiooni ning on individuaalsed markerid ja koodid.

Darja Popolitova käsitleb neid teemasid parfümeeria butiigi kontekstis. Näitusel eksponeeritavad tööd on kogum varasematest ja uuematest töödest, mille iva kasvas digitaalse tehnoloogia kasutusest ehte ja androgüünsuse mõistest.

Soovitame seda ekstraordinaarset kooslust minna kogema, avastate alateadvuse põnevaid korrelatsioone ning ehk veel midagi enamatki!

Darja Popolitova: http://popolitova.com/bio/
Crème de la Crème: http://cremedelacreme.lt/store-no4.html

Fotod: F. Ljadov (Elu24)