8. novembril esineb Tallinnas klubis HALL alternatiivmuusika skeenes tugevasti laineid löönud post-punk trio Molchat Doma.

Molchat Doma (tõlkes “Majad Vaikivad”) on 2017. aastal Minskis asutatud bänd, mis seisab post-pungi, new-wave ja synth-popi ristumiskohas. Tume, kuid tantsuline gooti-esteetikaga muusika meenutab tugevasti žanri eelkäijaid, kuid sellegipoolest kõlavad Molchat Doma lood alati omapäraselt. Nad on teinud “vana” žanri uuesti populaarseks – neil on mitmekümneid miljoneid vaatamisi YouTubes, kuulsus TikTokis ning müüdud on kümneid tuhandeid füüsilisi plaate.

Bändi kuuluvad Egor Škutko, kes laulab venekeelset teksti oma sügaval monotoonsel häälel, Pavel Kozlov bassil ja süntesaatoritel ning Roman Komogortsev kitarril, süntesaatoritel ja trummimasinal. Bändi inspireerib kõik, mis nende ümber on – nii muusika, erinevad situatsioonid eraelus kui ka ühiskondlikud rahutused.

Praeguseks on bänd avaldanud kolm albumit. Nende kuulsaim, teine album “Этажи” ilmus 2018. aastal. LP erinevaid füüsilisi versioone on müüdud üle kümne tuhande eksemplari ning on seetõttu silmapaistva nõudluse tõttu pidevalt juurde trükkimisel. Sama albumi videosingli “Sudno” ulmeline edu, mis sai alguse 2020. aasta aprillis TikTokis, ei vaibu striiminguplatvormidel siiani. Kuigi bänd laulab vaid oma emakeeles, mängivad nad alati täismajale, olenemata sellest, kas kontserdid on Londonis, Varssavis, Helsingis, Belgradis või Berliinis.

Piletid on müügis Ticketeris:
https://www.ticketer.ee/molchat-doma-tallinn