Kolmandat suve peetav pop-up muusikafestival Acoussion Live toimub tänavu 21.-22. juulil Küla Villas Saku vallas Harjumaal. Keset imekaunist loodust astuvad ootamatutel improviseeritud “lavadel” üles erižanre viljelevad artistid nii kodu- kui välismaalt.

Acoussion Live sai alguse ülemöödunud suvel pisikese privaatse “proovifestivalina” Pudisool Harjumaal. Mullu toimus esimene avalik Acoussion Vana-Veski Puhkekeskuses Järvamaal ning tänavu leidis aset ka esimene kevadine linnafestival Acoussion Spring Lennusadamas.

Acoussioni puhul on tegemist ainulaadse intiimse pop-up muusikafestivaliga, mis tähendab seda, et iga festival toimub uues asukohas ja esinejad astuvad üles erinevates ebatraditsioonilistes lokatsioonides. Mõnusa atmosfääri säilitamiseks välditakse traditsioonilisi lavamürakaid ning pileteid müüakse piiratud koguses. Nimetus Acoussion tuleneb sõnadest “acoustic” ja “session” ning festivali kontseptsiooni aluseks ja eeskujuks ongi enamjaolt akustilised sessioonid, mida YouTube’ist ja teistest muusikakanalitest ohtralt leida võib.

Tänavusuvine Acoussion Live on esmakordselt kahapäevane ning toimub see Küla Villas Saku vallas Harjumaal. Tallinnast poole tunni sõidu kaugusel asub kolme poolsaarekesega maaliline järveke, mille kallastel saab 21. ja 22. juulil toimuma muinasjutuline festival täis ilusat muusikat.

Avalikuks said esimesed esinejad, kes Valmiermuiža toel sel maagilisel nädalavahetusel acoussionlasi rõõmustavad: Maarja NuutThe Notes, DJ Sander Mölder & DJ Peeter Ehala (Tiks) ning DJ Girti Suun. Aga täpsemalt:

MAARJA NUUT
Esimese Eesti artistina mainekatel maailmamuusika sündmustel nagu WOMEX, globalFEST, WOMAD jm osalenud ning viimase paari aasta jooksul pidevalt Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas kontserte andnud Maarja on vaieldamatult tuntumaid Eesti rahvamuusikuid maailmas. Ta on viiuldaja ja laulja, kes kombineerib oma lugudes uut ja vana. Kasutades tekstidena rahvaluulet, loob ta luuperi abil minimalistlikku elektroonilise sugemega folkmuusikat. Sel aastal võitis Maarja albumiga “Une Meeles” Eesti Muusikaauhindadel parima etno/folk/rahvaliku albumi auhinna.

THE NOTES
Vaid aastakese tegutsenud indie-folk bänd The Notes on oma lühikese eksistentsi jooksul jõudnud juba kinni panna kõrgetasemelise konkursi Noortebänd 2016 ning jääda kõrva ja silma nii mõnelegi melomaanile. Kõik bändi liikmed mängivad akustilist kitarri ja laulavad, nende muusikat iseloomustavad keerukad mitmehäälsed harmooniad ja innovatiivsus. The Notesi teevad eriliseks kolmehäälsed harmooniad, liikmete omavaheline sünergia ning ausus.

TIKS tuleb Acoussionile ehk DJ SANDER MÖLDER & DJ PEETER EHALA
Legendaarne pidudesari, mis tiksunud viimase viie aasta vältel läbi Hoovi, Musta Puudli, Von Krahli, F-Hoone ja veel nii mõnegi armastatud peopaiga, jõuab sel suvel ka Acoussionile. DJ-d Sander Mölder ja Peeter Ehala kostitavad festivalilisi laupäeva öösel melanhoolse, ent kirgliku soulmuusikaga ning panevad nii ühtlasi ilusa punkti kahele pikale festivalipäevale.

DJ GIRTI SUUN
Pidevalt uute saundide ja uue muusika otsingul Girti tuleb ja tutvustab reede öösel vastu laupäeva acoussionlastele, mida põnevat ja ilusat tal viimastel aegadel on õnnestunud leida. Kindlasti saab kuulda nii mahedat souli, maitsekat hiphopi, maagilist fanki kui ka mõnusat diskot.

Nüüdsest on müügil ka festivalipassid. Hind 37€.

Festivaliuudistega saab end kursis hoida Facebookis.

Foto: Elina Kasesalu, vaade Küla Villast

Pressiteade: Tarmo Sikk (Peakorraldaja)