Eesti undergroundi royalty ja popp-avantürist Andres Lõo on tagasi kogumikuga “Agony / Ecstasy”, millel kuuleb nii Eesti- kui välisautoreid, Vigalast Vancouverini. Järjena 2020. aastal pandeemia leevendusena sündinud best of kogumikule “Ecstasy / Agony”, ilmus autorite tõlgendustest kubisev valimik. 

Kogumikul esitavad oma töötlusi Lõo mahedamatest, jazzilikematest ja vokaalsetest paladest Vera Dvale koos Merel Lainega, Gretchen Lawrence, Annie Rist, Neuronphase, Mys-Fakedjj, Compound Minerals, Center of the Universe, Lauri Raus, HUNT, Regularfantasy ja Coverboy.

Kogumik levib uutmoodi viisil – nimelt annab Andres Lõo kogumiku lugude autoritele tehtud töötluste kõik õigused ning lugusid saab algusest peale kuulata ja alla laadida Lõo autorilehel Bandcampis ning Soundcloudis. Voogedastusplatvormidele jõuab “Agony / Ecstasy” muusika hiljem.

Andres Lõo esitleb kogumikku täna, 30. septembril Sabin audiobaaris, Kalasadama 8, Tallinn, kell 20.00–23.00. Üritus Facebookis: https://fb.me/e/1QqmWZJGy

“Kõik versioonid ja remixid ületasid mäekõrguselt mu ootused ja hirmud. Vera Dvale meelaskurb tõlgendus, koos Merel Lainega; HUNDI, ehk Annaliisa Uusmaa ja Brigitta Davidjantsi ning Coberboy trance-utoopia “Love Bomb Letteri” tõlgendustena räägivad kõik üsna erinevat, aga sellesama armastamise keelt. Andsin muusikutele lugude valimisel täiesti vabad käed ja ei püüdnud kedagi vangistada ühe kindla loo remiximisega,” sõnab Lõo.

Kogumikul on lisaks rahvusvahelisusele ka põlvkondlik ja sooline dimensioon: “Mul on hea meel, et nii eri vanuses autorid ühel kogumikul kokku said. Neuronphase on minu muusikalise hariduse ja tantsuarmastuse võtmes mulle hiiglaslikku mõju avaldanud juba 15. aastasena – Tartus, Illusiooni kinos, rave’idel käies. Teistalt, Gretchen Lawrence ja Lauri Raus on ka omavahel justkui eri põlvkonnist, aga lisaks oma üüratule andekusele, saanud siin kokku põlvkondade ülestena. Holy Motorsi Lauri tegi üldse elu esimese remixi.

Oli oluline ka see, et mu võrdlemisi isiklik muusika ja seksuaalses võtmes paratamatu male gaze leiaks tõlgendamist naiselikust vaatepunktist – midaiganes see ka tähendab. Seetõttu on fantastilise Norra produtsendi Vera Dvale ja Gretcehni kõrval siin ka Annie Rist (3Pead), Regularfantasy Kanadast ning HUNT, ehk Annaliisa Uusmaa ja Brigitta Davidjants.”

Lisaks eelnevale avab autor plaadi tagamaid veelgi: “Fakedjj, Coverboy ja Compound Minerals on laias laastus justkui ühe skeene tegijad, aga neis igaühes on peidus täiesti iseseisev muusikaline kosmos. Selle juurde ka veel ühe Norra produtsendi, Center of the Universe’i, tore “Seto Dubi” tantsuversioon.

Lisaks eelmise kogumikuga eelmise kahe kümnendi muusikale omamoodi joone allatõmbamisele, tahtsin kuulda interpretatsioone oma nn klassikutest ning mahedamatest motiividest, tänapäevases kuues – sõpradelt ja sõbralikelt autoritelt, erilistelt esitajatelt. See agoonia on ekstaatiline.”

 

KAASAUTORID: 

Compound Minerals (Mihkel Maripuu) on Eesti produtsent, kelle heli on tema sõnul puhver materjali ja kontseptsiooni vahel. “Jumalike ideede realiseerimine igapäevases, füüsilises ruumis.”

https://soundcloud.com/compoundminerals

Center Of The Universe on Norra elektroonilise muusika produtsent, kes hiljuti oma loomingu ainulaadseks etnodisko ja sooja süntpopi seguks on muutnud. Ta on välja andnud ligi 15 albumit, esinenud arvukates live-bändides ning alates 2000. aastast juhib ta oma plaati Metronomicon Audio.

https://www.centeroftheuniver.se/

Regularfantasy on Kanada DJ ja produtsent, Vancouverist. Ta avaldab muusikat labelite Pear, Total Stasis, 1080p, Plush Management jt alt.

https://regularfantasy.bandcamp.com/

Coverboy aka Wondering O on Eesti produtsent, pool duost Algorütmid (koos Roland Karlsoniga) ning labeli Heaven’s Trumpet juht, Vigalast.

https://soundcloud.com/heavenstrumpet

Neuronphase on Eesti produtsent, mille asutasid 1993. aastal DJ-d Eero Mander, Kalev K, Tristan Priimägi ja Anti Aaver – tõeline Eesti underground – Tartust. Täna kannab Neuronpase’i produtsendirolli Anti Aaver.

www.facebook.com/neuronphase/

Vera Dvale on sünesteetiliste nokturnide looja, ruumilise kõla kuduja, kes produtseerib, komponeerib ja avaldab aeg-ajalt muusikat selliste labelite nagu Sex Tags Amfibia, WANIA, Good Morning Tapes, Vaagner ja In the Neighborhood of the Sun the Moonand the Stars alt. Siinne cover sündis koostöös Merel Lainega.

https://soundcloud.com/eravale

Mys-fakedjjj on 20-aastane produtsent ja DJ Tallinnast, kes on inspireeritud Eesti kaootilisest linnamaastikust ja ümbritsevatest metsadest. Tema taevane muusika tundub maaväline ja võõras, olles samas tuttavlik-nostalgiline.

https://www.facebook.com/fakedjjj

Lauri Raus on eesti kitarrist ja laulukirjutaja, kes on kogu maailmale tuntud kui bändi Holy Motors asutajaliige.

Annie Rist on eesti laulja, produtsent, tantsija ja ansambli 3Pead liige. Ta on olnud kaaslooja koos Janek Murdiga ning juhib ka oma igakuist saadet Annie Ristiretk Tallinnas asuvas netiraadios IDA.

https://idaidaida.net/en/saated/annie-ristiretk

Gretchen Lawrence (endine Regret) on Londonis elav interdistsiplinaarne kunstnik, kes tegeleb video, muusika ja skulptuuriga. Tema uurimistöö on digitaalsete jäätmete taaskasutamine, mis tähendab, et tema muusika viib sageli elektroonilise tantsumuusika žanrite äärealadele.

https://gretchenlawrence.com/

HUNTi iseloomustab postromantiline suhtumine ja elektroonilise indie-soul’i hiiliv flirt popiga. Trio helide eest vastutavad laulja Hannaliisa Uusma ja klahvpillimängija Brigitta Davidjants ning visuaali eest VJ Kristin Pärn. Johannes Naan ehk Püha Johannes osales remiximises.

https://hunt2.bandcamp.com/album/station-luna

Kogumiku graafilise disaini autor: Andres Lõo
Fotod: Mark Raidpere
Master: Andres Nõlvak
Väljaandja: Phantom Platform
Kõik uusversioonide õigused „Agony / Ecstasy”  kogumikul kuuluvad tõlgenduste autoritele
Algmaterjali õigused kuuluvad Andres Lõole

 

Kontakt:
Andres Lõo
andresautomatic@gmail.com
@andreslooming