Tänasest on suurenenud Raadio 2e saadete assortii. Infokülluses kubisevas maailmas on heaks muusika teejuhiks värske saade “Uus biit”, mida juhib melomaan Madis Nestor. Vinüülikaupmehena peab Madis läbi kuulama tuhandeid viise ja biite, valides vaid parimad. Nüüdsest väljuvad need poe seinte vahelt raadio eetrisse, sest ain’t got no time to listen to some sh*t! Esimene osa jõuab eetrisse täna, 8.01 kell 22.00 ja edaspidi hakkab kuulajateni jõudma üle nädala.

Uurisime Madis Nestorilt saate sünniloo ja olemuse kohta:

Madis, räägi kust sai alguse Sinu armastus muusika vastu?
Eks siin võib otsida vastust päris kindlasti pereliikmetest, konkreetsemalt isast, kes juba nõuka ajal omas teatud kogust plaate, mis polnud ainult Melodija väljaanded, mis tavaliselt kodusid kaunistasid. Hiljem, kui kolisime Õismäele tuli meie ellu kassetimängija (venna Siimu initsiatiivil vist ), mis tähendas päevast päeva Soome raadio ees istumist ning REC ja PAUSE nupu vajutamist. Nüüd on muidugi kahju, et need jutukohad on välja lõigatud, sest palju olulist infot on kaduma läinud. Väike lootus muidugi, et aitavad muusikatuvastamise robotid, aga selleni pole veel jõudnud, sest uut muusikat tuleb päevast päeva nii palju peale. Arhiivides sobramiseks pole lihtsalt füüsiliselt aega. Teine oluline moment oli venna Siimu tõsisem huvi muusikaajakirjanduse vastu ja Plaadimäelt uue ja huvitava koju tassimine.

Oled aastaid pidanud ägedat Biit Me vinüülipoodi. Millest kasvas vajadus “Uus Biit” raadiosaate järele?

Biit Me plaadipoe igapäevase tegevuse osaks on sotsiaalmeedias teatud plaatide välja hõikamine/soovitamine, siis hea muusika kogust arvestades jääb sellest väheks. Oligi vaja leida väljund, kus seda teha ja loomulikult on kõige õigem variant raadioeeter.

Plaane podcastide lindistamisest sai peetud pikalt, aga nagu paljude asjadega jäävad need ilusateks mõteteks, sest pole aega. Otseeeter on midagi muud ja annab teatud mõnusa sisemise pinge ja ärevuse. Mulle meeldib see tunne.

Milline saab olema saate formaat?
Ma ei tea, kas seda saab nii üheselt juba määrata, aga eesmärk on kuulajateni tuua muusikat, mida pean eriliseks ja soovitaksin oma sõpradele. Vahet pole, kas see on eelmisel päeval sündinud muusika või siis uuesti välja antud, aastast 1978 näiteks. Oluline on see mingi kick, mida otsin ka muidu enda plaadikogusse plaatide ostmisel.  

Loomulikult hoian silma peal lisaks välismaal toimuvale ka sellel, millega tegelevad omad poisid. Viimasel ajal on juba neid edulugusid päris mitmeid ja usun, et aastatega tuleb neid juurde. Siit ka üleskutse kõigile muusikutele – saatke oma demosid.

Alates tänasest on võimalik saadet ka järelkuulata veebis: https://r2.err.ee/l/jarelkuulamine_uus