Kultuurifestival SÄRIN toimub neljandat korda 13.-14. septembril Raplas Kultuuriklubis BAAS. Festival toob taas kokku filmi, muusika, teatri, kunsti ning kirjanduse loojad ja kultuurisõbrad nii Raplamaalt kui ka mujalt Eestist. Sel aastal on festival laienenud ka videomaastikule – enne suurt särisemist ilmub Särin Sessions nimelise projekti raames neli muusikavideot, mis viivad kokku põnevad Raplamaa paigad ning andekad noored muusikud.

Peakorraldaja Maili Metssalu sõnul pole Rapla liiga väike koht festivali korraldamiseks. “Me korraldame seda festivali koos mitme põlvkonna inimestega, kelle südamed tuksuvad ühises rütmis ja kelle soov on väikelinna kultuurimaastikku elavdada. Usun, et tsentritest eemal on kultuurne elu täiesti võimalik ja pakub veel eriliselt head loomiskeskkonda,” selgitab Metssalu.
Selleks, et ka laiemalt tutvustada Raplamaad ja siinset kultuurimaastikku, on festival loonud lisaks põhiprogrammile ka muusikavideote sarja nimega Särin Sessions. Ühendame selles Raplamaalt pärit muusikud meie lähikonna põnevate paikadega, viies artistid siinsetele klaasmägedele, veetornidesse ja külakiikedele musitseerima”, lisab Metssalu.
Peakorraldaja sõnul on Särin sel aastal põnevas situatsioonis, kus festivali vastu tunneb huvi suur arv bände ja artiste, kes Särinal esineda sooviksid. See näitab, et Särin pole tuntud ainult Raplas, vaid on leidnud laiemat kõlapinda kogu Eestis.

Sel aastal astuvad festivali lavadel üles Dagö, Anna Kaneelina, Jarek Kasar ja Vaiko Eplik, Tõnu Tubli, Duo Ruut, INGER, Nagy Bögö, Kangelased, mitmete DJde hulgas ka Tõnu Kõrvits ning TIKSu Peeter Ehala. 20. sünnipäeva puhul annab kontserdi legendaarne Rapla bänd Vunkz ning noort kohalikku muusikaskeenet esindab Blufellas.

Teatrielamust pakub teater Must Kast lavastusega “Peks mõisatallis”, toimub avalik Ööülikooli salvestus Valdur Mikitaga ning vestlusse teemal “Enne sõna” astuvad Toomas Paul ja Tõnu Õnnepalu. Lisaks on kavas kunstinäitused ja installatsioonid-aktsioonid, mitmekülgne filmiprogramm ning laupäevasel kohvikuhommikul on külas “Supilinna salaseltsi” autor Mika Keränen. Avatud on hea toidu hoov.

Sõna “kultuurifestival” ei tähenda meie juures vaid muusikafestivali, vaid sisaldab erilisi loojate kohtumisi, vestlusi, filme, etendusi ja kunsti. See on kultuuriline kogulaeng, millega külastajat rõõmuga kostitame,” lõpetab Metssalu.

Festivali programmi leiad siit: http://xn--srin-loa.loomebaas.ee/index.php/programm

Sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/492302341599629/

Kultuurifestivali passid on saadaval Ticketeris. Hind €35. Pileti hind koha pealt ostes €40.

Teate autor:
Linda Liis Eek
festival@loomebaas.ee

Lisainfo:
Maili Metssalu
info@loomebaas.ee