Meeldiv uudis UK põrandaaluse muusika austajatele. 15. septembril toimub klubis ///KOLM huvitav sündmus. Koostöös UK kultuuriplatvormiga RiteTrax ning Eesti poolt Kurly Beats’iga kuuleb nii trummi ja bassi, house’i, garage’i, grime’i kui ka teisi Suurbritannia vaibiga elektroonilise muusika žanre. Üritusest ja korraldajatest lähemalt:

RiteTrax on 2015. aastal Sheffieldis loodud sotsiaalne ettevõte, mille eesmärk on olla platvormiks erisugustele underground muusika-suundadele. RiteTrax on olnud hüppelauaks ja võõrustajaks paljudele rahvusvaheliselt tunnustatud artistidele. Näiteks A Guy Called Gerald, Mark Archer, Ceephax Acid Crew ning paljud teised.

Eesti selektori Kurly Beats’i teekond sai alguse umbes 4 aastat tagasi Austraalias. Hoolimata sellest, et juured on tal trummis ja bassis, siis on Kurly siiski päris laia spektriga DJ. Kuulda oli teda viimati näiteks uuenenud Balti Jaama Turu avamisel.
Muide, Kurly Beats ehk Kaarel Kiviloo on suutnud oma hobi siduda ka põhitööga. Nimelt tegutseb ta Saue Noortekeskuses noorsootöötajana, kus käivitas avatud stuudio. Kõigil kuni 27-aastastel on võimalik oma loomet stuudiosse realiseerima minna. Noortekeskuses õpetatakse noortele miksimis-tehnikaid, produtseerimise aluseid ja kõike muud muusikaga seonduvat. Igati väärt ettevõtmine!

15. septembri ürituse peaesinejaks on Londonist pärit valjema trummi ja bassi austajatele tuntud artist Mistabishi, kes oli kunagi ka kultusplaadifirma Hospital Records’i saadik. Mistabishi ehk James Pullen ei esita oma loomingut traditsioonilise DJ-setina, vaid teeb seda hoopis live formaadis.

Sündmuse võõrustajaks on lokaal ///KOLM. Klubi kaasomanik Mihkel Kasemaa andis kommentaari, mille poolest see paik eriline on ning milline on sealne olustik:

“Ligi poolteist aastat tegutsenud “social club” Kolm on saanud lühikese ajaga underground skenest lugupidavate noorte üheks lemmikpaigaks. Klubist on tuule tiibadesse saanud arvestatav hulk noori DJ’sid ja ka ports sariüritusi. Esinemas ei käi vaid kohalikud, vaid ka välisartistid. Klubi Kolme võluks peetakse selle kodust atmosfääri ja sõbralikke külastajaid. Omanikud teevad tihedat koostööd erinevate ürituste korraldajatega, et pakkuda mitmekesist programmi. Valdavalt keskendub Kolm drum and bass, hip-hop ja techno muusikale. Ruume kaunistavad erinevad kunstiesemed ja mööbel esimese Eesti Vabariigi ajast.”

Kes ei ole käinud, minge vaadake üle.

Täpsem ürituse line-up SIIN.

Mõnusat UK elektroonilise muusika elamust!