ERKI Moeshow kavandite konkursile laekus sel aastal 31 kollektsiooni neljast eri riigist. Rahvusvaheline eelžürii valis nende seast välja 17 silmapaistvamat kollektsiooni.

Eelžürii töö tulemusena pääsevad tänavusele ERKI Moeshow lõppetendusele:
Mariliis Niine „ÕILE“
Edvard Hiietam „Emperors of Solitude“
Karl-Christoph Rebane „The Significant other“
Anneliis Reili „Põhjaallikad“
Annika Kiidron „Give Me My Fairytale“
Susanna Belinda Kõgel „BAD HABIT“
Kairi Getman „Don´t you see?“
Liisa Kanemägi „GNIDRY“
Barbara Vasileva „ART80“
Karolin Kärm „Solitude“
Anneli Glinjanski „REPEATEDLY REPEATING REPETITION“
Milana Felicija Semjonova „TWINFLAME“
Anu Sirkas „MOVE“
Kirke Talu „Black Rain“
Kerttu Reinmaa „The Abandoned-Self“
Sandra Luks „RUDE“
Külli-Triin Laanet „SEPTEM“

Sel aastal toimus tööde hindamine digitaalselt üheteistkümne oma ala eksperdi poolt. Žüriisse kuulusid Ivo Nikkolo silmapaistev disainer Britta Laumets; rahvusvaheliselt tunnustatud moelooja ja 2018. aasta Kuldnõela võitja Kristel Kuslapuu; 2013. aasta Kuldnõela võitja ja ülemaailmse haardega Kriss Soonik-Käärmann; Maire Milder – Baltika pikaaegne jaekaubanduse arendusdirektor ja juhatuse liige; Kirill Safonov – armastatud eesti moedisainer; loova mõtte ja säravate kirjutiste looja, armastatud ajakirjanik Kristina Herodes; disainistuudio Guild loovhing ning disainer Joan Hint; disaini ja muusika veebiajakirja Häppening asutaja, kultuuritoimetaja ning loovjuht Kaisa Tooming; moe- ja elustiiliuudiseid koondava portaali Portail.ee särav-stiilne asutaja Aljona Eesmaa; ja moekunstnikud Marite Mastina-Peterkopa ja Rolands Peterkops, kes moodustavad disainerite duo MAREUNROL’S.

Lisainformatsioon ERKI Moeshow 2020 toimumisaja ja koha kohta avalikustatakse lähiajal, jälgi infot meediakanalites ja ERKI Moeshow Facebookis.

Päisepilt: ERKI Moeshow 2019. aasta Karl-Christoph Rebase kollektsioon „Am I a Joke to You?” Kiievis konkursil International Young Designers Contest
Foto: International Young Designers Contest