Juuni alguses on kõigil moehuvilistel põhjus seada sammud Tartu poole, sest 5. – 10. juunini leiab Tartus aset Estonian Fashion Festival ehk EFF. Uus festival ühendab endas kolme senimaani eraldi peetud moesündmust: Mood-Performance-Tants, Antoniuse moeetendus ja OmaMood. Kuna tegemist on festivaliga, siis lisaks neile kolmele etendusele on pea nädala jooksul toimumas mitmeid huvitavaid üritusi. Teie ees on Häppeningi soovitused, kuhu EFFil minna.

Tänavuse festivali koondteemaks on meile vägagi südamelähedane teema, Aeglane Mood ehk slow fashion.  

Mood-Performance-Tants – 5. juuni
Kõik moedisainerid on oma teed kusagilt alustanud ja Mood-Performance-Tants tutvustab uusi noori tegijaid. Siinkohal on publikul hea võimalus avastada, kes hakkavad “homme” meie moemaastikku kujundama. Etendusel osalevad disainerid valitakse välja žürii poolt ning noortele on julgutuseks öeldud, et “mida lennukam idee ja ebaharilikum lahendus, seda ägedam!”. Kokku seatakse moeetendus, mille moodustavad mood, tants ja performance muusikalisel taustal.
Mood-Performance-Tants toimub Tartu Kõrgema Kunstikooli Hoovis.
Pileteid saab soetada SIIT.  

Blogijate ümarlaud – 7. juuni
Kindlasti üheks huvitavamaks sündmuseks EFFil. Tänavusel festivalil arutlevad blogijad teemal mis on slow fashion ehk aeglane mood. Siinkohal on suurepärane võimalus publikul teada saada, mis toimub meie blogijate mõttemaailmas – mida nad kannavad, mis mõjutab neid tarbimise osas ja millest lähtuvalt teevad nad oma otsuseid. Kas tehakse teadlikuid otsuseid? Mis neid mõjutavad ja kuidas suunatakse tarbijaid? Sõna antakse ka publikule. Saad vastuse ehk mõnele küsimusele, mis Sind antud teemal juba kaua huvitanud on. Loodame, et saab kuulda põnevat argumentatsiooni.  Esinejate nimekiri ei ole veel väljas, kuid kindlasti saab see olema põnev!
Blogijate ümarlaud toimub Tartu Kaubamajas.
Ümarlaual osalemine on tasuta.

Seminar “Aeglane mood” – 8. juuni
Üha enam teeb rõõmu, et aina rohkem räägitakse teadlikust tarbimisest. “Aeglase moe” seminaril arutletakse jätkusuutlikkuse teemadel ärilises aspektist. Seminaril saab lähemalt süübida, mis seisneb moetööstuses aeglase moe taga. Siin ehk saab nii mõnigi pealvaataja vastused oma küsimustele, et miks õiglaselt toodetud riided on kallimad kui kiirmood. Kuidas või kas on aeglase moe riided vastupidavamad kiirmoe omadest? Selgitatakse ka milles seisneb aeglase moe turundus ja müügistrateeria; kuidas see erineb kiirmoebrändide omast. See seminar on hea alus neile, kes on senimaani olnud skeptilised disaineriloomingu ees.
Seminar toimub Eesti Rahva Muuseumis, Jakob Hurda Saalis.
Pileteid seminarile saab soetada SIIT.

Festivali jääb lõpetama MoeKunstiKino, kus publikuni tuuakse harivad filmid. Mõtlemapanev on film “River Blue”, mida kindlasti tasub minna vaatama, külmaks ei jäta see kedagi. Selles filmis on pilguheit moetööstuse ja just kiirmoe kulisside taha. Saab näha, kuidas kiirmood meie loodust hävitab, jõgesid saastab ja inimelusid võtab. See film paneb mõtlema ja vaatama kriitilisema pilguga üle oma ostud. Kõik ikka selleks, et edaspidi oleks rohkem teadlikumaid valikuid!

Glamuursem vaatamine on “First Monday in May”. Filmipublik viiakse Metropolitan Museumi poolt korraldatud igaaastasele Met Galale, kus vaataja saab aimu, kuidas valmistutakse New Yorki keskmes toimuvaks sotsiaalseks mosündmuseks.

Filme näidatakse Eesti Rahva Muuseumis, Jakob Hurda Saalis.
“River Blue” – 9. ja 10. juunil kell 15.00
“First Monday in May” – 9. juunil kell 17.00 ja 10. juunil kell 13.00
MoeKunstiKino ajakava ja piletid leiad SIIT. Piletid hinnaga alates 3,5€.

Festivali pass alates 40€.
Pileteid saab soetada Ticketerist.

Jälgi EFFi Facebookis ja Instagramis.