Augusti avanädalal Narvas toimuva muusika- ja linnafestivali Station Narva esinejate seas on Islandi elektroonilise tantsumuusika teerajaja GusGus, Soome laulja ja produtsent New Ro ning Eesti artistid Yasmynist Kino laule tõlgendava Stanislav Bulganini ja Janno Reimi duoni.

6. ja 7. augustil esinevad Narva Muuseumis ja Ro-Ro klubis kokku 24 artisti Eestist, Venemaalt, Soomest, Islandilt ja Ühendkuningriigist. Varem väljakuulutatuile, kelle seas on Briti d’n’b ässad Roni Size ja Dynamite MC, Islandi elektroonikatrio Vök, Tatari-Vene duo AIGEL ning Eesti muusika maestrod Sven Grünberg ja Vaiko Eplik, on lisandunud 9 uut esinejat.

Station Narva publikut ka 2019. aastal oma kõrgläikese produktsiooni ja vankumatu technosouli pulsiga lummanud Islandi elektroonilise tantsumuusika teerajaja GusGus naaseb piirilinna etteastega, millega liitub samuti tänavusel festivalil esineva Islandi grupi Vök laulja Margrét Rán, kelle hääl kõlab ka GusGusi 23. juulil ilmuval uuel stuudioalbumil „Mobile Home”. GusGusi soundimeistri Biggi Veira ja laulja Daníel Ágúst Haraldssoni sõnul avab tulevane plaat akna düstoopilisse, masinate poolt vallutatud maailma, milles sihitult ekslevate hingede ainsaks eesmärgiks on hedonistlik naudingute jaht.

Kollektiiv täidab oma lubaduse piirilinna tagasi tulla uue albumi maailmaturnee raames. Meenutades oma kahe aasta tagust Narva esinemist, ütlevad islandlased: „Station Narva mõjus meile nagu lööklaine! Narva asub üsna ainulaadses kohas Venemaa ja ülejäänud Euroopa vahel, tormiliselt areneva Eesti idaserval. Festivali ürituste ja esinejate mitmekesisus ja kunstipärasus pakkus värskendavat vaheldust rahvusvahelisel muusikamaastikul toimuvale. Oli au sellest osa saada ja tuleme siia taas ilma vähimagi kõhkluseta esinema!”

Välisartistidest on kavasse lisandunud ka Soome skenes oma vokaalsete võimekuse, huumori ja 80-90ndate viidetest pungil debüütalbumiga „late bloomer” laineid lööv laulja ja produtsent New Ro ehk Ronja Stanley.

Festivali kava on täiendust saanud ka tervelt seitsme kodumaise nimega. Narva Muuseumi Dormitoriumi saalis esitleb oma uut täispikka albumit „Timetrix” instrumentaalse elektroonilise muusika rühmitus Modulshtein. Linnuse sisehoovis esitavad Janno Reim ja Stanislav Bulganin kahel kitarril, kahes keeles ja omakõlalises arranžeeringus valiku Vene kultusbändi Kino hittidest. Kevadel omanimelise albumi avaldanud Yasmyn toob festivalile lihvitud R&B ja neosouli ning tema vend Mick Moon ajastutundliku hiphopi ja träpi seti. Südasuvise tiksuga muusikat on muuseumi hoovialal valimas ka mitmekülgne helilooja, produtsent ja DJ Sander Mölder.

Jõeäärses kultuuriklubis Ro-Ro esitleb pealinna kunstpungi bande Saint Cheatersburg oma tänavu taasilmunud plaati „Juan Raton” ning Narva meloodilise poprocki grupp Pale Alison oma uusimat loomingut.
7. augusti ööl festivalile punkti paneva jätkupeo avab jõe kaldal armastatud Ro-Ro klubi õuealal spetsiaalse tule- ja valgusshowga tulevikufolgi bänd OOPUS.

Station Narva 2021 muusikaprogramm päevade kaupa:

Reede, 6. august
Narva Muuseum: GusGus (IS), Vök (IS), Sven Grünberg ja Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel: „Hingus“ (EE), Vaiko Eplik ja Eliit (EE), View (FI), The RIG (RU), Discourse Synthetique (RU), YASMYN (EE); HUNT (EE), Mick Moon (EE), Sander Mölder (EE)

Art Club Ro-Ro: Saint Cheatersburg (EE), Pale Alison (EE)

Laupäev, 7. august
Narva Muuseum: Roni Size feat. Dynamite MC (UK), AIGEL (RU), Kristjan Randalu (EE), Holy Motors (EE). New Ro (FI), Avenue (EE), Modulshtein (EE), Kino laulud: Stanislav Bulganin ja Janno Reim (EE)

Art Club Ro-Ro: OOPUS (EE) valgusshow ja Station Narva jätkupidu.

Tänavu neljandat korda toimuv festival saab alguse neljapäeval, 5. augustil BAZARi arutelude, linnatuuride ja Station Narva linnakunsti konkursi võidutöö „Tänavaraamatukogu” avamisega. Reede, 6. augusti päeval toimub Linda 2 keskuse loomeinkubaatoris OBJEKT ettevõtluspäev.

6. ja 7. augusti päevases kavas on seiklusretk linna piiril asuvatesse daatšadesse, narvapärane hommikusöök ja tasuta kontserdid üle linna. 6. ja 7. augusti muusikaprogrammi süda on Narva Muuseum koos ajaloolise Hermanni Linnusega, kus festivalikülalistele pakutakse ka võimalust kogeda öist muusemimiljööd. Hilistel öötundidel jätkub muusikafestival Narva jõe äärses kultuuriklubis Ro-Ro, kus pannakse laupäeval, 7. augustil festivalile punkt ansambli OOPUS valgusshow ja Station Narva jätkupeoga.

Station Narva ettevõtluspäeva ja linnafestivali programm kuulutatakse välja juuli jooksul.

Station Narva 2021 festivalipassid hinnaga 35 eurot ja päevapiletid hinnaga 25 eurot on müügil Piletilevis.

Festivalinädalal maksavad passid 45 eurot. Festivalipass tagab sissepääsu 6.–7. augustil Narva Muuseumis ja Ro-Ro klubis toimuvale muusikafestivalile ning 6. augustil OBJEKTis toimuvale ettevõtluspäevale (eelregistreerimise alusel).

Station Narva festivali korraldaja on ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimiga. Koostööpartnerid: Narva Muuseum, Art Club Ro-Ro, loomeinkubaator OBJEKT, avalike arutelude päev BAZAR, Narva kunstiresidentuur ja agentuur Damn.Loud. Station Narva linnakunsti konkursi põhipartner on Narva Muuseumi Kunstigalerii, toetav partner Narva kunstiresidentuur (NART) ja toetaja Fortaco Estonia OÜ.

Festivali meediapartnerid on Postimees Grupp ja Põhjarannik/Severnoje Poberežje.   

Festivali toetavad Narva Linn, Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus, Kultuurkapital, Soome Instituut ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Station Narva rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Festivali korraldatakse vastavalt avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist.

Station Narva 2021 artistid:
stationnarva.ee/#artists

Festivali programmi ülevaade:
stationnarva.ee/programm

 

Päisefoto: Anna Makarova