21. ja 22. septembril leiab Narvas, Kreenholmi Manufaktuuris ja kultuuriklubis Ro-Ro, aset festival Station Narva. Esmakordselt toimuva muusika- ja linnakultuurifestivali esinejate nimistu on kirev.

Kreenholmi saare hiiglaslik tööstuskompleks, omaaegne maailma suurim puuvillavabrik, on otsekui loodud festivali peaesineja Echo & the Bunnymenile, keda kirjeldades ei saa samuti mööda märksõnast „majesteetlikem“. Neli aastakümmet tagasi Liverpoolis uue laine, post-pungi ja psühhedeelia ristumispunktis sündinud koosluse müstikast ja keelpillikaskaadidest pungil kataloogi tuntuimaks albumiks on sümfoonilise popi tähtteos „Ocean Rain“ ning nende muusika võimendab nii mõnegi filmi ja telesarja dramaatilisemaid hetki. Bunnymeni pala „The Killing Moon“ on aga bändi laulja Ian McCullochi sõnul lausa „kogu muusikaajaloo parim lugu”. Liverpooli romantikud esmakordselt Eestisse toov tuur juhatab sisse nende oktoobris ilmuva albumi „The Stars, the Oceans & the Moon“, mis sisaldab nii uudseis seadeis klassikat kui ka paari päris uut lugu.

Station Narva pealaval Kreenholmi Manufaktuuri sisehoovis astub üles ka üks triphop’i värvikamaid ja mõjukamaid tegelasi Tricky. Artist alustas oma muusikalist teekonda 1980ndatel Inglismaa sadamalinna Bristoli underground-rühmituses Wild Bunch, millest kasvas hiljem välja Massive Attack. 1995. aastal ilmus tema esimene sooloalbum „Maxinquaye”, mis saavutas Ühendkuningriigis kuldplaadi staatuse ja Mercury auhinna nominatsiooni ning pani isegi David Bowie looma Trickyle pühendatud proosapoeemi. Sellel plaadil sulandusid soul, dub, hiphop, ragga, neopsühhedeelia ja milleniumi-eelse Britannia tööstuslinnade paranoilised meeleolud. Pärast veerandsadat tegutsemisaastat ja koostöid Björki, Beyoncé ning Yoko Onoga kõlab nimetatud „pimedusejünger“ endiselt nagu eikeegi teine.

Kolmandaks peaesinejaks on kohati rnb‘lik sügava techno produtsent Actress Inglismaalt. Actressi hakitud sämplitest ja staatikast laetud kõlapilt saavutas täiuse tema mullusel albumil „AZD“ ehk „kroomikarva rännakul paralleelmaailma“. Tänavu on talt juba ilmunud nüüdismuusika kooslusega London Contemporary Orchestra kahasse loodud kauamängiv „Lageos“.

Lisaks muusikaprogrammile toimub Station Narva raames palju muudki. Pühapäeval, 23. septembril pühitsetakse jõepromenaadil sisse Narva linna sügispealinna hooaja algus ja peetakse maha Station Narva külaliste ühine pikalaua-söömaaeg. Narva kolledžis on avatud festivali infopunkt ja DIGIX mängudekohvik, Ro-Ro klubis toimuvad lisaks kontsertidele ka Comedy Estonia kolmkeelne stand-up etendus ja keeltekohvik, Narva kunstiresidentuuris leiavad aset kunstialased tegevused ja arvamusfestivali „BAZAR“ kureeritud avalikud vestlused. Kogu festivali programm ja ajakava kuulutatakse välja septembri esimeses pooles. 

Festivalipassid on Piletilevi eelmüügis hinnaga 39 eurot. Päevapiletid hinnaga 25 eurot.

Festivalipass ja päevapilet ei kehti Station Narva raames toimuval Comedy Estonia stand-up etendusel 23. septembril klubis Ro-Ro, millele kehtib eraldi pilet eelmüügihinnaga 10 eurot.

Lisainfo:

Ingrid Kohtla
Kommunikatsioonijuht ja muusikaprogrammi kuraator
ingrid@tmw.ee

stationnarva.ee
facebook.com/StationNarva
instagram.com/stationnarva