Väike, kuid tubli vanalinna baar Suhkrumoll korraldab laupäeval 21. jaanuaril laivõhtu, mille keskmeks on räpp-muusika. Riime seavad ritta armastatud Eesti MC’d – vanameister Tommyboy ning Tartu kandist pärit Whiz, kellel on muide varuks ka mõned üllatused. Eeltuleva ürituse tutvustamiseks küsisime ülesastuvalt räpparilt Whiz’ilt mõned küsimused.

Räägi täpsemalt, kes on Whiz ja millest inspireerituna oma muusikat teed?
Whiz on üks minu alteregodest, mida kandes olen muusikat teinud ports aega, kuid Whizi ajastu on läbi saamas.

Juba vanasõna ütles, et clever lyricist’il mitu nime ja sellele tarkusele toetudes riliisin uue materjali uue nimega.

Ei oskagi öelda, kuidas see inspiratsioon tuleb. Ümbritsevatest inimestest ja keskkonnast vast. Kuidagi kõik kogetu formuleerub ajus seletamatu protsessi läbi mingiteks sõnadeks ja riimideks. Hakkan nendega peas mängima kuni mõte kasvab nii suureks, et enam meelde ei suuda jätta. Siis panen kirja.

Millega hetkel tegeled ning kas valmimas on ka uut materjali, näiteks uue kauamängiva näol?
Uusi asju valmib pidevalt, aga sõelale jääb loodud asjadest pigem väiksem osa. Midagi katsun ikka iga päev teha. Pean tõdema, et viimasel ajal olen ehk isegi rohkem energiat panustanud taustade tegemisse. Tegelikult on mind kogu aeg instrumentaalne pool huvitanud, aga võtsin alles 2016. aastal asja tõsisemalt käsile. Biitide tegemiseks kasutan sämpleid ja süntesaatorit.
Hetkel tegelen peamiselt kahe projektiga. Tõeliste räpisõprade rõõmuks oleme loonud rühmituse nimega Sirge Tuli. Sirge Tule koosseisus on peale minu kaks MC’d Saaremaalt ning biidimehed Tartust ja Tallinnast. Kunagi anname materjali välja ka, luban.
Teine projekt on enda sooloalbum, selle tarvis on käputäis lugusid olemas. Uut Whizofskreenia EP’d ei tee; Materjali vaib on teine, taustade kiirus ei ole konstantne 90 bpm ja mõnda enda biiti kasutan ehk ka. Kes tahavad teada, millal konkreetne plaat tuleb, peavad kelleltki teiselt uurima, sest mul ei ole hetkel selle kohta veel andmeid. Võin nii palju öelda, et ei kiirusta.

Mis laupäeva laiviks täpsemalt plaanis on ning mida ise õhtult ootad?
Laupäeval on Suhkrumolli plaanitud kombolaiv koos Krick’i ja Manipulated Mindz’i Otto ja DJ J3N’iga.

Kuuleb Whizofskreenia EP materjali, paari Krick’i soolokat, vabastiili ja ehk isegi vanemaid lugusid. Võimalik, et demonstreerime midagi ka Sirge Tule repertuaarist.

Suhkrumollis olen esinenud ühe korra ürituse ZenVibe raames, see jättis positiivse mälestuse. Laupäevasel laivil on kamp suurem ja energiat veel enam. Peab ainult vaatama, kuidas Krick sinna madala laega ruumi mahub, võib olla peab ta istuma või kraanatama panema. Tulge kohale, pidu tuleb võimas!

Üritus algab kell 22.
Pilet on kella 23’ni 3 eurot. Edasi 4 eurot.
Abiks kindlasti ka ürituse Facebooki leht.

Laske mõnusatel biitidel ja riimidel end kanda. Head pidu!