Juba kolmandat aastat järjest aset leidev Tallinn Art Week on sündmusterohke kunstifestival, mis koondab endas Eesti kunstimaastiku eredaimad pärlid ning võtab sellel aastal fookusesse inimese ja tehnoloogia keerulised suhtemustrid. Tallinn Art Week 2018 toimub 11.-17. juuni ning hakkab alates sellest aastast toimuma Tallinnas üle aasta.

Kunstinädal hõlmab endas seitsme päeva jagu erinevaid kunstisündmuseid, intrigeerivaid ning õpetlikke arutelusid, põnevaid töötubasid ning suisa uskumatuid etteasteid erinevates paikades üle kogu linna. Esmakordselt festivali ajaloos on valminud ka kunstinädalat tutvustav video, kus võtavad sõna festivalil osalevad kunstnikud, väljendades oma tulevikuvisioonidega seotud seisukohti:

“Kui suudad tabada ühiskonnas leviva pinevuse ning formuleerida selle küsimuseks, toob see esile ahelreaktsiooni –  just seda võib tunda selle aasta manifestiks valitud teemaga “mängides Jumalat? Inimkonna tulevik…” Kunstnikes peegeldub tõsine huvi ning väljendussoov, saame näha täiesti omanäolisi vaatepunkte ühiskonna arengusuundadele ning tehnoloogia ja teaduse arengukäikudele” räägib festivali peakorraldaja ja kunstikeskkonna NOAR.eu eestvedaja Andra Orn.

“Haaravad utoopiad ja düstoopiad sisaldavad ohtlikke viiteid protsessidele, mis meie ühiskonnas praegu toimuvad. Kaasaegne inimene ostab õnne psühholoogilt, suhteid tarbitakse nagu tooteid ja keha vormime ilulõikustega. Vastavalt ajastu tempole ning nõudmistele peavad kõik lahendused olema kiired – kes suudab sellega kaasas käia? Mis juhtub inimlikkusega ja mis inimlikkus selles uues maailmas üldse on? Kas inimlikkus on taandatav matemaatiliseks ratsionaalsuseks – kõigile nendele küsimustele otsivadki kunstnikud ühes publikuga Tallinn Art Weeki programmi raames sel aastal vastuseid,” lisab Orn.

Tallinn Art Week’i kavasse kuuluvad ka sel aastal traditsiooniks saanud üritused nagu suur kunstipäev Vabaduse väljakul, EKA TASE programmi näitus ning inimeste südameid võitnud Tallinna Teisipäev galeriituur. Läbi kogu nädala toimuvad näitused erinevates galeriides, muuseumides ning kohvikutes.

Tallinn Art Week on 2016. aastal alguse saanud festival, mille eesmärgiks on kaasaegse kunsti toomine inimesteni. Üritust korraldab NOAR.eu Eesti Kaasaegse Kunsti Keskkond, mis pakub ühtset platvormi Eesti ja Baltikumi kaasaegse kunsti paremikule, koondades ca 2000 teost enam kui 200 erinevalt kunstnikult.

Festivali Facebook: https://www.facebook.com/tallinnartweek/

Festivali programm tulekul.