Täna, 2. juulil stardib esmakordselt toimuv Tallinna Biennaal, mille avanädal kulgeb biennaali eelkäija Tallinn Art Week’i vaimus täis avamisi, galeriituure ja töötube, muusikat ja teatrit.

Esmakordselt toimuva Tallinna Biennaali teema “Globaalne keel” raames otsitakse universaalset kommunikatsioonisüsteemi, mille abil saaksime omavahel suhelda soost, rassist, päritolust, haridusest ja religioonist sõltumata ning seda paradoksaalses olukorras, kus oleme üksteisele aina lähemal, ent samas jääme üha kaugemaks. Biennaal seab hüpoteesi, et selliseks keeleks võiks olla kunst ja kultuur ning küsib, mida me selle rakendamisel võidaksime ja kaotaksime.

PROGRAMM

Täna keskpäeval avatakse ARS kunstilinnaku (Pärnu mnt 154) projektiruumis Läti noorema generatsiooni kunstnike Ieva Kraule-Kūna ja Elīna Vītola tragikoomiline projekt “Kunstniku kriisikeskus”, mis pakub pelgupaika hüljatud, läbikukkunud ning hellust ja hoolt vajavatele kunstiteostele. Keskus jääb avatuks kuni 9. juulini E-R kell 12-18 ja L kell 12-16. Sissepääs tasuta.

Täna alates kella 15:00st on Ülemise City’s (Sepapaja 10) ametlikult avatud Edward von Lõnguse näitus „Viimsepäeva katedraal“. Kuuel õhtul etendub näitusel ka Musta Kasti ja Edward von Lõnguse koostöölavastus “Sada sekundit südaööni”, mis kujutab endast iroonilist tarbimiskultuuri pühitsust. Ravapileteid nn katedraali, pääsmeid ekskursioonidele ja etendustele saab soetada Piletilevist, tavapääsmeid ka näitusesaalist. „Viimsepäeva katedraal“ jääb avatuks 30. juulini.

Õhtul kell 19 avatakse Solaris Keskuse (Estonia pst 9) lõunatiivas kontserdimaja treppide kõrval uus Solaris kunstigalerii. Avamisõhtul loovad meeleolu Rael Kõiv, Jürgen Rooste, Siim Aimla, Erik Alalooga, Andres Lõo ja Pia Martin. Muusikat mängivad Heidy Purga ja Renno Paat. Alates kell 22 saab avapeole Must Mesi piletitega, mis on müügil Piletilevis ja kohapeal. Edaspidi on galerii on avatud K-P kell 12-22 tasuta.

Kell 20 jätkab biennaali programm helilainetel – Sveta baaris (Telliskivi 62) leiab aset elektroonilise muusika varjatud poolele keskenduv üritus sarjast “Art by Sveta KONSUM”. Õhtut täitev heli võngub eredalt seinast seina – õrnadest meloodiatest ekstreemselt valju lammutamiseni! Sissepääs tasuta.

 

Biennaali kava on saab uurida lähemalt veebis tallinnabiennaal.ee, lisaks leiab programmi paberkujul Solarise keskuse infopunktist.

Tallinna Biennaal toimub tänavu 2.-30. juulini. Pea kuu aega vältava programmi raames toimub mitmeid erakordseid kunstisündmusi, näitusetuure ja performance’id, traditsiooniks muutunud kunstinädala sündmused leiavad aset biennaali avanädalal. Biennaali korraldab Nordic Baltic Art Center NOBA MTÜ. Kunstisündmuse suurimad toetajad on NOAR.eu, Solaris ja Ülemiste City.

Tallinn Art Week 2018 Avamine

Lisainformatsioon:
Egle Loor
Tallinna Biennaali kommunikatsioonikoordinaator