Disainer Triinu Tiisel avaldas ehtekollektsioonist “Chromophobia” jõulise fotoseeria. Piltide morbiidne alatoon loob peene narratiivi, mis hüpnotiseerib ning kutsub avastama aksessuaarimaailma süngeid tasandeid. Tekib ruum, kus kaovad ära värvid, liigsed emotsioonid, väline “müra”. Tekib soov lasta lahti kõigest, mis pole oma. Unustada kogetu. Mitte mõelda ega analüüsida, mitte karta. Lihtsalt kuulata.

“Loomult range ja jõuline ehtesari “Chromophobia” on püüdlus korrastatud struktuuri ja sellega kaasneva vabaduse poole. Võin vabaneda kõigis foobiatest… Kuid siiski vist mitte kromofoobiast. See mustvalge jah-ei-maailm võlub ja inspireerib mind alati,” räägib Triinu.

“Chromophobia” ehted seovad üheks erinevad materjalid – naha, akrüüli, vineeri ja messingu. Sõnadeta hingekromofoobiat jäädvustasid kunstnik Inessa Josing ja tunnustatud fotograaf Toomas Volkmann.

“Unede varjumaa või maha mattumine, hingena tõusmine tumeduse keskel, alasti, peidetult, avali. Gootika, kabala, woodoo või ruunid. Elu tripstrapstrull. Karma, mu arm! Jutusta, mida tahad… Minu jaoks on see kõik ikka seal ehetes juba sees. Või Triinu sees? Võimas. Ilus. Ja natuke nagu valus ka,” täiendab Inessa.

Triinu Tiiseli ehtesari Chromophobia on saadaval TALI disainipoes, Kotzebue 33.

Tutvu Triinu Tiiseli toodetega Instagrami vahendusel.

Disainer: Triinu Tiisel
Kunstnik: Inessa Josing
Fotod: Toomas Volkmann
Modellid: Joosep Jürgenson ja Carolin Beres