Andy Hug on power-trio formaadis psühhedeelse progeroki ansambel, mis koosneb väga erineva muusikalise taustaga inimestest. Aastatepikkused loomingulised rännakud läbi omavahel kergemalt või tugevamalt seotud improvisatsioonipuhangute on andnud Andy Hug’i muusikasse palju vabadust, mis väljendub boheemlaslikus suhtumises kompositsioonidesse ning pillimängu siiras nautimises. Sadu tunde stuudios jämmimisi ja laia spektriga helimaailmas eksperimenteerimisi, mille taotluseks polnud kunagi üheselt määratlev stiil, viisid sümbioosse kõlani, millest lugusid formuleerida.

Bändi debüütalbum “Genius Loci” (ehk koha- või paigavaim) koosneb muusikalistest rännakutest põnevatesse paikadesse. Reisil olemise seisund on alati teistsugune, kui kodus viibimine. Reisi alguses pole kunagi täpselt võimalik reisi kulgemist ja lõppu ette prognoosida. Andy Hug’i eesmärgiks on seda seisundit imiteerida – albumi kuulaja ei tea täpselt, mis saab edasi.

Valikuid nii lugude komplekteerimisel kui ka plaadi vormistamisel on kandnud rohkem sisetunne, kui ratsionaalne kaalutletus, mis peaks olema iga põneva rännaku põhiessents. Album koosneb kuuest progresseeruvast loost.

Kuula siit:

Trio Andy Hug koosseisus musitseerivad Erik Seim (kitarr), Madis Kubu (bass), Martin Lääne (trummid). Debüüralbumi träkid salvestas ja miksis Martin Kantola, Nordic Audio Labs (FIN). Masterdas Henkka Niemisto, Chartmakers East (FIN), produtseeris Madis Kubu. Albumi graafika autorid on Elina Kasesalu, Epp Trilla ja Maret Melder. Videopiltide autorid on Aleks Tenusaar ja Epp Kubu.Kauamängiv on saadaval CD-l ja vinüülil plaadipoodides üle Eesti ning digitaalselt striimitav järgmistes kanalites:

Spotify: https://open.spotify.com/album/7JzG2id5lZt66CyOesfRJa
iTunes: https://itunes.apple.com/ee/album/genius-loci/1298005356
Tidal: https://tidal.com/album/80199056
Bandcamp: https://andyhug.bandcamp.com/